Eliminacje ogólnopolskie konkursu:
”Wielki Turniej Harry Potter - Puchar Szkół – Polska”

01.12.2023

W dniu 1 grudnia grupa zwycięzców z pierwszego szkolnego etapu konkursu Turniej Harry Potter Puchar Szkół Polska ukończyła quiz konkursowy.
Był to drugi etap konkursu ogólnopolskiego ”Wielki Turniej Harry Potter - Puchar Szkół – Polska”, który polegał na wspólnym, drużynowym rozwiązywaniu quizu.
W każdej z trzech prób uczniowie mieli 1 godzinę na to, aby odpowiedzieć na jak najwięcej pytań i zdobyć jak najwięcej punktów.
Do ogólnopolskiego rankingu liczy się najlepszy wynik! Pierwsze 10 szkół z najwyższymi wynikami otrzyma zaproszenie do Wielkiego Finału, który odbędzie się 11 stycznia na Wawelu!
Czekamy na ogłoszenie wyników.


Koordynator konkursu: Katarzyna Stanicka


Klasy czwarte w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego
w Pile

30.11.2023

30 listopada uczniowie z klas czwartych odwiedzili Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile. Podczas pobytu zdobyli wiedzę i umiejętności niezbędne do przeprowadzenia działań z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej przy zastosowaniu defibrylatora AED. Poznali zasady bezpiecznego zachowania się na drodze i konieczności noszenia elementów odblaskowych oraz kasków. Dzieci dowiedziały się również, jakie są zasady zdobywania karty rowerowej.
>>Galeria<<
>>Galeria<<
>>Galeria<<
>>Galeria<<
>>Galeria<<
>>Galeria<<
>>Galeria<<
>>Galeria<<
>>Galeria<<
>>Galeria<<
Andrzejki 2023

27-30.11.2023


Andrzejki w klasie 5a

27.11.2023

Dnia 27 listopada odbyły się andrzejki w klasie 5a. To ludowa tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Były różne wróżby np. przestawianie butów, kolorowe liście i magiczne karty. Między wróżbami słuchaliśmy muzyki i częstowaliśmy się słodkim poczęstunkiem. Było to miło spędzony czas w gronie naszej klasy.
>>Galeria<<


Anna Jankowska


„ZWIADOWCY SĄ ŚWIATU POTRZEBNI”

27.11.2023

W ramach konkursu „ZWIADOWCY SĄ ŚWIATU POTRZEBNI” w naszej szkole przeprowadziliśmy z uczniami z Samorządu szkolnego zaangażowanymi w projekt- akcję charytatywną polegającą na zebraniu artykułów plastycznych dla dzieci przewlekle chorych, które przebywając w szpitalu uczą się w Zespole Szkół nr 110 przy Szpitalu Klinicznym im. K. Jonschera Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Dzięki życzliwości i otwartości naszych koleżanek, kolegów i ich rodziców udało nam się zebrać całkiem sporo materiałów.

W dniu dzisiejszym (27.11. 2023) nastąpiło podsumowanie akcji i przekazanie zebranych pomocy. Naszą Szkołę odwiedziły Panie, które są nauczycielkami w Zespole Szkół nr 110 i w ramach podziękowania przeprowadziły z uczniami klasy Ib i wybranymi uczniami z Samorządu warsztaty „Pudełkowe origami”.
Panie zapoznały także naszych uczniów z zasadami funkcjonowania szkoły przyszpitalnej oraz pokazały nam szkolną kronikę.

Okazuje się, że ZWIADOWCY są rzeczywiście światu potrzebni, a ich empatia i odwaga, w połączeniu z licznymi cennymi umiejętnościami, mogą przysłużyć się innym i ułatwić im życie.


Serdecznie dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za przekazane dary. Paniom z Zespołu Szkół nr 110 dziękujemy za współpracę i ciekawe zajęcia warsztatowe.


Akcję koordynowała Pani Katarzyna Stanicka we współpracy
z Opiekunką Samorządu Panią Małgorzatą Sikorską.Seans w kinie Helios

20.11.2023

W dniu 20 listopada uczniowie dwóch klas 6d i 5c wraz z opiekunami: p. Katarzyną Frankowską, p. Danutą Rzepecką, p. Małgorzatą Sikorską i p. Katarzyną Stanicką wybrali się do kina Helios w Poznaniu na film pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” . Przed filmem, zamiast reklam odbyła się prelekcja zatytułowana „Młodość co szumi w głowie - o uniwersalnych cechach młodości”, podczas której poruszane były problemy istotne dla młodzieży w okresie dorastania oraz rozpoczynających dorosłe życie. Po kinie był czas na jedzenie i wspólne rozmowy. Czy można połączyć wyjazd do kina z wartościową lekcją? Ten wyjazd jest odpowiedzią…

Gminny Turniej Tenisa Stołowego

17.11.2023

17 listopada uczennice naszej szkoły Maja Czarnecka i Jagoda Kaczmarek zwyciężyły podczas gminnych rozgrywek deblowych w tenisie stołowym w Budziszewku. W 23 listopada dziewczynki reprezentować będą szkołę na drużynowych mistrzostwach powiatu w Objezierzu. Trzymajmy kciuki
>>Galeria<<
Klasy szóste i siódme na wystawie największych dzieł VINCENTA VAN GOGHA

10.11.2023

W dniu 10 listopada uczniowie klas szóstych i siódmych mieli okazję zobaczyć i przeżyć jedną z najbardziej nowoczesnych form wystawy Van Gogha w Poznaniu. Było to niezwykłe doświadczenie. Multisensoryczna, niezwykle angażująca zmysły wystawa zachwyciła naszych uczniów.

Apel z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

10.11.2023

Dnia 10 listopada 2023r. odbył się apel z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie klas 5b i 6d przygotowanych P. Annę Jankowską, P. Agatę Pasternak i P. Danutę Szymkowiak przypomnieli nam, że przez 123 lata zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje i religię. Dzięki patriotycznemu sercu naszych przodków najcenniejsze wartości zostały uratowane. Dzień 11 listopada to symbol miłości do Ojczyzny i zwycięstwa.


Anna Jankowska


>>Galeria<<
>>Galeria<<
>>Galeria<<
Klasy I-III
>>Galeria<<
>>Galeria<<
OGŁOSZENIE WYNIKÓW SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „W HOŁDZIE OJCZYŹNIE”

09.11.2023

klasy IV – V
I miejsce - Agata Strzelewicz, Łucja Krakowiak, Franciszek Panowicz
II miejsce - Michalina Proch, Jagoda Kaczmarek, Maurycy Lach
III miejsce - Maja Czarnecka, Blanka Lach, Agata Kramer
wyróżnienie - Zuzanna Cieciura i Michalina Sokołowska

klasy VI – VIII
I miejsce - Amelia Nowak, Iga Ruks, Patryk Szczepaniak
II miejsce - Zofia Skomurska, Martyna Mania, Tamara Kołodziej
III miejsce - Hanna Gaińska, Aleksandra Bartoszek, Nadia Apoń
wyróżnienie - Nikola Laskowska, Maria Biskup, Natalia Włodarczak

Konkurs: „Wielki Turniej Harry Potter-Puchar Szkół- Polska - etap szkolny

08.11.2023

W dniu 8 listopada o godz. 12.00 w sali informatycznej nr 212 odbył się etap szkolny konkursu:”Wielki Turniej Harry Potter Puchar Szkół-Polska” przygotowany przez Katarzynę Stanicką. Był to konkurs przeznaczony dla uczniów klas IV-VIII promujący czytelnictwo.
Zadania konkursowe uczestnicy rozwiązywali z wykorzystaniem aplikacji Quizizz.
W quizie uczestniczyło 13 uczniów.
Podczas konkursu wyłoniliśmy 3 przedstawicieli, którzy będą reprezentować szkołę w eliminacjach ogólnopolskich:
I miejsce- Paweł Kasprzak
II miejsce- Maja Kismann
III miejsce- Wiktoria Górzna
Gratulacje!!!
Specjalne podziękowania dla Pani Edyty Jamróz, Pani Anny Jankowskiej i Pani Danucie Szymkowiak za udzieloną pomoc.


Katarzyna Stanicka


25-lecie Zawodów Latawcowych

28.10.2023

Maja Czarnecka zwycięzcą podczas 25-lecia zawodów latawcowych zorganizowanych w Budziszewku. Uczennica klasy 4a reprezentowała Szkołę Podstawową nr 3 w Rogoźnie podczas zawodów zorganizowanych 28 października. Na niebie można było podziwiać wiele różnokolorowych latawców o ciekawych kształtach. Zostały one samodzielnie wykonane przez uczniów i ich rodziców, pogoda dopisała, a Mai latawiec poszybował najwyżej i najdłużej utrzymywał się w powietrzu 👏👏🥇
>>Galeria<<

AKCJA SPRZĄTANIA CMENTARZA

24.10.2023r

W dniu 24 października 2023 roku uczniowie naszej szkoły, którzy są członkami Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża i samorządu uczniowskiego w przededniu Wszystkich Świętych uczestniczyli w pracach porządkowych na cmentarzu w Rogoźnie.
Ich opiece zostały poddane miejsca spoczynku pracowników naszej szkoły śp. dyrektora Jana Zengera, a także rogozińskich duszpasterzy ks. kanonika Edmunda Ławniczaka i ks. Zbigniewa Maturskiego, ks. Stanisława Konitza, ks. Kazimierza Zbierskiego oraz opuszczonych i zaniedbanych grobów. Prace wykonano pod kierunkiem opiekuna Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża.
Na koniec zmarłych uczczono zapaleniem zniczy na ich grobach i zaniesiono w ich intencji wstawienniczą modlitwę. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Pana Stanisława Rodowskiego, który zasponsorował dowóz dzieci na cmentarz.Dziękujemy również Radzie Rodziców,która zasponsorowała kwiaty i znicze.


Sylwia Sell


>>Galeria<<

,,NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH”

PAŹDZIERNIK 2023

W roku 2022/2023 ,, NAJLEPSZYMI Z NAJLEPSZYCH” wśród najmłodszych czytelników okazali się:

Justyna Rzarzyńska kl.3c : I MIEJSCE
Wiktoria Przybylska kl.4d : II MIEJSCE
Sonia Sierzchuła kl.4b, Kornelia Lewandowska-Grenda kl.4d: III MIEJSCE

Dyplom i nagrodę za osiągnięcie wysokich wyników w czytelnictwie indywidualnym otrzymały:
Malwina Sokołowska kl.3c i Lilianna Mosicka kl.4b.

GRATULUJEMY!


BIBLIOTEKARZE


>>Galeria<<
LEKCJA W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ
,,CZARODZIEJSKIE SŁOWA W KSIĄŻCE I ŻYCIU.”

22.10.2023r

W dniu 23 października 2023 roku we współpracy z Biblioteką Publiczną uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcji ,,Czarodziejskie słowa w książce i w życiu.”
Podczas spotkania pierwszoklasiści poznali magiczne słowa, które wyczarowała dla nich Czarownica Uprzejmości. Najmłodsi czytelnicy usłyszeli opowiadanie pt: ,,Czarodziejskie słowo” autorstwa W. Osiejewa , rozwiązywali zagadki, a także krzyżówkę dotyczącą słów grzecznościowych, ponadto atrakcją były zabawy ruchowe i projekcja filmu Franklin mówi ,,przepraszam.”Powyższe działania były związane z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych.


Sylwia Sell, Izabela Andrzejczak


>>Galeria<<

Tydzień Kodowania na zajęciach z programowania w klasach drugich

7-22 października 2023

Od kilku lat w naszej szkole uczniowie klas drugich rozwijają swoje zainteresowania na zajęciach z zakresu programowania. Jedną z podstawowych umiejętności, jakie ćwiczymy na tych zajęciach, jest kodowanie. W październiku wzięliśmy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Wykorzystaliśmy kolorowe kubeczki, maty do kodowania, gry dydaktyczne i zabawy ruchowe. Było dużo emocji i wspaniałej zabawy!


Anna Wysocka


>>Galeria<<

#CodeWeek- Tydzień Kodowania na lekcjach informatyki

7-22 października 2023

Kolejny Europejski Tydzień Kodowania na lekcjach informatyki za nami! Uczniowie klas 4- 8 programowali i rozwiązywali problemy z wykorzystaniem aplikacji Lego SPIKE oraz Minecraft Education, wykorzystując logiczne, abstrakcyjne i algorytmiczne myślenie. Ponadto rozwijali kompetencje społeczne, takie jak komunikacja i współpraca w grupie. Z przyjemnością można było obserwować zaangażowanie i zadowolenie uczniów podczas tegorocznych zajęć z kodowania. Była to także okazja do wykorzystania sprzętu zakupionego w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.


Katarzyna StanickaPAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH


Tradycja Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych sięga końca XX w., kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) zainicjowało obchody tego dnia. Od 2008 r. obchodzimy w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych .W rogozińskiej trójeczce w bibliotece szkolnej zawitali Goście ,, malii młodzi czytelnicy”, którzy promowali czytelnictwo wśród najmłodszych klas 1-3 i starszych klas 4-8.Tegoroczne hasło brzmi: „BIBLIOTEKA SZKOLNA MOJE SZCZĘŚLIWE MIEJSCE, W KTÓRYM KWITNIE KREATYWNOŚĆ I WYOBRAŹNIA.” Bibliotekarze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie zachęcają Wszystkich czytelników do korzystania ze zbiorów naszej biblioteki szkolnej. BIBLIOTEKA NA WAS CZEKA.


Sylwia Sell


>>Galeria<<

#Dzień Gier Planszowych

10.10.2023r.

Coroczny #Dzień Gier Planszowych to wspaniała okazja by wykorzystać gry planszowe jako narzędzie edukacyjne sprzyjające rozwojowi umiejętności społecznych i logicznego myślenia. Uczniowie klasy 4d podczas lekcji informatyki rywalizowali w grze karcianej CodyRoby.


Katarzyna Stanicka


DZIEŃ CHŁOPCA W KLASIE 4A

09.2023r.

Ten dzień na długo zapadnie w pamięci chłopców. Dla nich zostały zorganizowane konkursy sprawnościowe i manualne. Po wejściu do klasy chłopcy zostali podzieleni na cztery trzyosobowe zespoły i w nich rywalizowali. Było na czas zjedzenie jabłka przywiązanego do sznurka, przypięcie na żabki szerokiej firanki do karnisza oraz zrobienie korali z makaronu. Jednak najwięcej emocji wzbudził konkurs, w którym trzeba było odgadnąć marki samochodów po wyznaczonych symbolach. Z pomocą dziewczynek klasa wspaniale się bawiła. Dziewczynki własnoręcznie ozdobiły pudełeczka na prezenty, a w nich znalazły się prezenciki przygotowane przez rodziców. Były to breloczki z imieniem chłopca i słodkości. Każdy chłopiec otrzymał krawacik z napisem: super chłopak oraz certyfikat, że jest najfajniejszy! Danuta Czechowska
>>Galeria<<


Danuta Czechowska


#Laboratoria Przyszłości- lekcja techniki


Uczniowie klas 6b, 6c i 6d podczas zajęć techniki poznali właściwości, rodzaje i zastosowanie szkła. W ramach podsumowania rozdziału wykonali piękne świeczniki z niepotrzebnych słoików. W wykonaniu prac pomógł uczniom sprzęt otrzymany w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Za pomocą pistoletów do kleju na gorąco uczniowie przymocowywali ozdoby do słoików. Niepotrzebne słoiki otrzymały drugie życie – będą teraz piękną ozdobą naszych mieszkań.


Danuta Rzepecka


LAPTOPY DLA CZWARTOKLASISTÓW

09.2023r.

W środę, czwartek i piątek, 27 – 29 września 2023r. uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej nr3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie otrzymali nowe laptopy do celów edukacyjnych z rządowego projektu „Laptop dla ucznia”.
>>Galeria<<


E.Kowala


DZIEŃ CHŁOPCA W KLASIE 5D

09.2023r.

Dnia 29 września 2023r. w klasie 5d odbyła się uroczystość – Dzień Chłopca. Dziewczynki przygotowały pyszny poczęstunek i moc atrakcji. Były quizy, konkursy i zabawy. Najwięcej emocji wzbudził konkurs taneczny i … prezent dla chłopaków – piłka nożna. Zabawa była wyśmienita!
>>Galeria<<


E.Kowala


Dzień Chłopca w klasie 4d

29.09.2023r.

Dnia 29 września 2023 r. dziewczynki z klasy 4 d zorganizowały niespodzianki z okazji Dnia Chłopca, były życzenia, wręczanie upominków, słodkości i uśmiechy.
>>Galeria<<
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

27.09.2023r.

Dzień ten świętujemy tradycyjnie w każdym roku w naszej bibliotece szkolnej. Patronką wydarzenia jest autorka książek dla dzieci i młodzieży − Janina Porazińska, która urodziła się 29 września 1882 roku. Przypominamy, że głośne czytanie pobudza wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole. W naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy 27 września 2023 roku. Dyrektor Szkoły Pan Paweł Bździak odczytał kilka wierszy Janiny Porazińskiej ze zbioru ,,Psotki i śmieszki". Uczestnikami akcji byli: 1lekcja klasa 8a:czytano lekturę ,,Pan Tadeusz"-12 uczniów, 4 uczniów z czytelni: Marika Majer kl.7d,Oliwier Jagiełła kl.6d, Jan Miś kl.5c, Elyzaveta Hubska kl.5c, 2lekcja klasa 4a:czytano lekturę ,,Mikołajek"-18 uczniów,3lekcja klasa 6d:czytano lekturę ,,W PUSTYNI I W PUSZCZY"-25 uczniów,4lekcja klasa 5c:czytano lekturę ,,Opowieści z Narni"-25 uczniów,5lekcja klasa 5b:czytano lekturę ,,Opowieści z Narni"-22 uczniów, 6lekcja klasa 5a: ,,Psotki i śmieszki", ,,Opowieści z Narni"-20 uczniów.


Sylwia Sell


>>Galeria<<
Sukces rogozińskich żaczek na Grand Prix Wielkopolski
w Tenisie Stołowym

24.09.2023r.

24 września w Poznaniu odbył się turniej rangi Wojewódzkiej, w którym wzięły udział dwie nasze uczennice Maja Czarnecka i Jagoda Kaczmarek. Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowała się Jagoda, kończąc zawody na 9 miejscu. Dla Mai był to dzień zwycięstwa. Uczennica klasy 4a zaprezentowała dojrzały tenis i z pierwszego miejsca uzyskała zasłużony awans do Grand Prix Polski w Zielonej Górze!!!
>>Galeria<<


Agnieszka Czarnecka

NARODOWE CZYTANIE 2023
19-21.09.2023r.

W dniu 19-21 września 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie odbyło się NARODOWE CZYTANIE. Uczniowie klas 4-8 wysłuchali fragmentów utworu Elizy Orzeszkowej ,,Nad Niemnem”. Odczytu dokonał Dyrektor Szkoły Pan Paweł Bździak, Wicedyrektor Szkoły Pani Elżbieta Kowala, Bibliotekarz Pani Sylwia Sell oraz uczniowie. "Nad Niemnem" to najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej. Powstawała w latach 1886–1887, a w formie książki ukazała się w 1888 roku. Ze względu na barwne opisy, wyrazistych bohaterów i odwołania historyczne. To jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku. W akcji wzięło udział łącznie 208 uczniów poszczególnych klas klas:4a-19 uczniów,4c-19 uczniów,5c-22 uczniów,6a-22 uczniów,6b-27 uczniów,6c-22 uczniów, 7b-20 uczniów,7d-19 uczniów pod opieką polonistów :Pani Katarzyny Frankowskiej, Pani Danuty Czechowskiej, Pani Danuty Koprowskiej, Pani Ewy Zawiskiej. To była niezapomniana lekcja podróż w czasie w XIX wiek.
>>Galeria<<


Sylwia Sell, Izabela Andrzejczak

14, 15. 09. 2023