Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

23. 06. 2023

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<


Absolwenci 2023.

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<>>GALERIA<<
>>GALERIA<<


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<Klasa 3a i 3 b Muzeum Regionalnym w Rogoźnie.

21.06.2023 r.

Klasy 3a i 3b zwiedziły wystawy w Muzeum Regionalnym w Rogoźnie i obejrzały prezentację multimedialną.
>>GALERIA<<


Klasa 2c w palarni kawy w Rogoźnie.

21.06.2023 r.

Dziś odwiedziliśmy bardzo ciekawe miejsce w naszym mieście. Mało kto wie, że w Rogoźnie jest palarnia kawy. Skorzystaliśmy z zaproszenia Pana Michała Bugaja i wybraliśmy się tam z wizytą. Wcześniej, na lekcji dowiedzieliśmy się jak wyglądają krzewy kawowe, a Pan Michał opowiedział nam i pokazał jakie są rodzaje kawy, gdzie są uprawiane, jakie nuty smakowe można wyczuć w napoju, który tak lubią dorośli. Klasa 2c dowiedziała się jak przebiega proces palenia kawy☕. Przede wszystkim jednak uczniowie zobaczyli, że zainteresowania mogą w przyszłości zmienić się w ciekawą pracę. Warto szukać różnych możliwości, poznawać ludzi, bo może kiedyś ich wzorem, uda się połączyć pracę z realizacją swoich pasji .... tak jak Pan Michał☕
>>GALERIA<<


Klasa 3a i 3 b w Bibliotece Publicznej.

20.06.2023 r.

>>GALERIA<<


Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie sportowym Pho3nix Active School

19.06.2023 r.

Serdecznie GRATULUJEMY! Jest nam szalenie miło poinformować, że Twoja szkoła Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie została finalistą III edycji konkursu Pho3nix Active School wygrywając warsztaty sportowe.
Takiego maila otrzymaliśmy dzisiaj z siedziby Pho3nixa.
Pho3nix Active School to największy w Polsce sportowy konkurs dla szkół podstawowych pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Konkurs polegał na zorganizowaniu w szkole inicjatyw sportowych w okresie od 15 kwietnia do 23 kwietnia 2023 r., które miały angażować szkolną społeczność w świętowanie aktywności fizycznej i aktywizację sportową wśród uczniów. Im więcej uczniów, tym weselej. Im bardziej różnorodna aktywność, tym atrakcyjniej. Im większe zaangażowanie lokalnej społeczności, tym lepiej! Kreatywną dokumentację z zorganizowanych inicjatyw w formie przygotowanego filmu video wysłaliśmy do siedziby Fundacji Pho3nix i się udało!!! Już niebawem odwiedzą nas znani sportowcy i przeprowadzą warsztaty dla całej szkoły.😊😊😊
>>GALERIA<<


Międzyszkolne rozgrywki szachowe

14.06.2023 r.

>>FILM<<


Konkurs Matematyczny Klas Pierwszych

14.06.2023 r.

14 czerwca odbył się w naszej szkole Konkurs Matematyczny Klas Pierwszych. Najlepszymi matematykami, którzy z powodzeniem zmierzyli się z zadaniami 🔢 okazali się: 🥇 Kuba Frąckowiak z kl. 1 a 🥈Ignacy Żuchowski z kl.1 c 🥉Martyna Linka z kl.1d Laureatom gratulujemy 👏i życzymy dalszych sukcesów ☘️👍.
>>GALERIA<<


BRĄZOWI MEDALIŚCI REJONU
WIELKOPOLSKIEGO TURNIEJU ORLIKA 2023

2023 r.

Chłopcy naszej szkoły zostali brązowymi medalistami Finału Rejonu Wielkopolskiego Turnieju Orlika 2023. Turniej został rozegrany w Opalenicy z udziałem 6 szkół. Gratulujemy.


SKŁAD ZESPOŁU
POLCYN MATEUSZ
ZIAŁA REMIGIUSZ
NIEDŹWIEDZKI TOMASZ
GRABARCZYK FILIP
PRZYBYLSKI DOMINIK
YEROKHIM NAZAR
YEROKHIM HLIB
LUDWICZAK JAKUB
LACH MIKOŁAJ
JABŁKOWSKI JAKUB
SP3 bierze udział w Ogólnopolskiej akcji „Jak Nie Czytam, jak czytam”
07.06. 2023 r.

7 czerwca o godzinie 10.00 społeczność uczniowska SP3 promowała czytelnictwo dołączając się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” . Na błoniach szkolnych zgromadziły się klasy 4-8 wraz z nauczycielami, gdzie odbyło się wspólnie czytanie – na głos lub po cichu. Celem akcji była promocja czytelnictwa, książek ii bibliotek wśród uczniów oraz inicjowanie mody na czytanie. Wydarzenie zostało udokumentowane fotograficznie i w postaci filmu. Dziękujemy za udział w wydarzeniu! Bibliotekarze


Challange #150LATLBS
06.06. 2023 r.Z okazji 150 rocznicy Ludowego Banku Spółdzielczego w Obornikach 300 uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami wykonało 10 przysiadów w odpowiedzi na wyzwanie, które przyjęliśmy od Szkoły Podstawowowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie. Serdecznie Dziękujemy. Do dalszej zabawy nominujemy Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogożnie, Przedszkole nr 2 im. Bajkowy Świat w Rogoźnie i Szkołę Podstawową im. Arkadego Fiedlera w Karniszewie. LBS życzymy sukcesów na kolejne 150 lat.Szkolny Konkurs Języka Angielskiego "Listen and do it"
01.06. 2023 r.

Dnia 1 czerwca odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego "Listen and do it" dla klas IV-VI oraz VII-VIII.
Wręczenie nagród odbyło się 15 czerwca podczas Obcojęzycznego Przeglądu artystycznego, na którym uczniowie naszej szkoły mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalne śpiewając utwory zagranicznych artystów.
Laureatami konkursu "Listen and do it" zostali:

klasy IV:
I miejsce- Łucja Krakowiak z klasy 4c
II miejsce- Dawid Smoliński z klasy 4b
III miejsce- Julia Lewandowska z klasy 4c

Klasy V:
I miejsce- Klaudia Kruger z klasy 5a
II miejsce- Fabian Kasprzak z klasy 5a
III miejsce- Kacper Kaczmarek z klasy 5a

Klasy VI:
I miejsce- Tamara Kołodziej z klasy 6a
I miejsce- Zuzanna Maćkowiak z klasy 6b
III miejsce- Gabriela Dobras z klasy 6b

Klasy VIII:
I miejsce- Małgorzata Hopa z klasy 8c
II miejsce- Nadia Frąckowiak z klasy 8c
III miejsce- Aleksandra Disterheft z klasy 8c

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom! :)>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<


Wojewoda wielkopolski w SP3
01.06. 2023 r.

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie świętował Dzień Dziecka. W tym dniu w szkole odbywał się Dzień Sportu, gdzie zorganizowanych zostało szereg aktywności i zmagań sportowych. Podczas wizyty wojewoda miał okazję porozmawiać z młodymi sportowcami, nauczycielami i władzami miasta. Nie obyło się bez sportowych prezentów:) Więcej na:https://www.poznan.uw.gov.pl/en/node/26403
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
Dzień Dziecka
01.06. 2023 r.

Dzień Dziecka w naszej szkole obfitował w ciekawe zajęcia. Z samego rana odwiedził nas niezwykły Smoczy Ambulans 🚑🐉, który uczy dzieci podstaw udzielania pierwszej pomocy. Rodzice naszego ucznia Oliviera- Pani Hanna i Pan Andrzej , którzy są ratownikami ćwiczyli z dziećmi jak reagować w razie nagłego wypadku, a także jak zaopatrzyć niewielkie zranienia. W ambulansie dzieci zapoznały się z różnymi urządzeniami, poddały się badaniu EKG, wypróbowały nosze, odbyły krótką "podróż". Mnóstwo wrażeń i potrzebnej wszystkim wiedzy zostanie z nami na długo. Serdecznie dziękujemy Ratownikom za wspaniałą pracę, którą wykonują ❤️💐 oraz za tę dzisiejszą, niezwykłą niespodziankę 👏👍.


Grażyna Karoń


>>FILM<<
>>GALERIA<<

"Laboratoria Przyszłości"
05. 2023 r.

Uczniowie klasy 5d podczas zajęć techniki pracowali ze sprzętem otrzymanym z inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki - "Laboratoria Przyszłości". Uczyliśmy się jak w dawnych czasach tkano sukna. Każdy uczeń utkał na drewnianym krośnie piękną tkaninę. Kolejną naszą pracą była drewniana podkładka pod kubek wypalana za pomocą pirografu. Tym razem uczniowie przygotowali własnoręcznie prezent dla swoich mam z okazji Dnia Matki.


Danuta Rzepecka


>>GALERIA<<


Klasa 8c w Izbie Edukacyjnej w Nadleśnictwie Oborniki
19. 05. 2023 r.

19 maja, klasa 8c wraz z Paniami - Joanną Grabowską i Darią Goślińską, miała okazję zwiedzić Izbę Edukacyjną w Nadleśnictwie Oborniki. Pani Ewelina – pracownik nadleśnictwa, opowiadała o zagadnieniach dotyczących leśnictwa w Polsce, wspomniała też o lasach znajdujących się na innych kontynentach. Uczniowie mogli wirtualnie wykopać dołki, posadzić drzewo, podlać je i udeptać. W dalszej części wycieczki młodzież dotarła na groby zamordowanych w II Wojnie Światowej w Rożnowicach. Zwieńczeniem wycieczki był udział w ognisku zorganizowanym na Strzelnicy w Nadleśnictwie Dąbrówka Leśna. Pogoda i humory dopisały wszystkim do końca!


Daria Goślińska


>>GALERIA<<


Konkurs Języka Angielskiego "TAKE ON SIX"
19. 05. 2023 r.

Dnia 19.05.2023 r. w Murowanej Goślinie odbył się ponadgminny konkurs języka angielskiego "TAKE ON SIX". Celami konkursu były: popularyzacja języka angielskiego i kultury krajów anglojęzycznych, możliwość współzawodnictwa i wykazania się wiedzą, rozwijanie zainteresowań i zachęcanie do samodzielnej pracy nad językiem. Sześcioro reprezentantów naszej szkoły z klasy 6b oraz 6c otrzymało upominki za udział w konkursie, a także zdobyło nowe, cenne doświadczenia, które na pewno będą dla nich owocne w przyszłości.
Gratulujemy :)


Małgorzata Michaluk


>>GALERIA<<


Konkurs Pięknego Pisania Uczniów Klas Pierwszych
18.05. 2023 r.

W dn. 18 mają odbył się Konkurs Pięknego Pisania Uczniów Klas Pierwszych. Poszczególne klasy reprezentowali wyłonieni przez swoje wychowawczynie uczniowie:
Kl. 1 a
Hanna Mierzwiak, Konstanty Janusz, Natan Grabarczyk.
Kl.1b
Kornelia Daleka, Gabrysia Nowacka, Filip Pijanowski.
Kl.1c
Aleksandra Dworzańska, Lilianna Suś, Wiktoria Kieruj.
Kl.1d
Anna Mańkowska, Martyna Linka, Igor Kaczmarek.

Pierwsze miejsce zajęła
Aleksandra Dworzańska z kl.1 c
Drugie miejsce zajęła
Anna Mańkowska z kl.1d
Trzecie miejsce zajęła
Martyna Linka z kl.1d.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


A. Wysocka i K. Dolata


>>GALERIA<<


Wycieczka klasy 4a i 4d do Torunia
19. 05. 2023 r.

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<Wycieczka klasy 4c i 5d do Torunia
17. 05. 2023 r.

W dniu 17 maja klasa 4c i 5d pojechały na wycieczkę do Torunia. Zwiedzanie Torunia zaczęliśmy od spotkania z przewodnikiem, który w bardzo ciekawy i interesujący sposób oprowadził nas oraz opowiedział o rynku Torunia. Pokazał nam również krzywą wieżę, przy której każdy mógł stanąć i sprawdzić, że jest ona naprawdę krzywa. Następnie zobaczyliśmy kościół franciszkanów, bramy miejskie oraz katedrę św. Janów. Zobaczyliśmy również ruiny zamku krzyżackiego. Później udaliśmy do Planetarium na seans "Astropies Łajka". Następnie udaliśmy się na warsztaty piernikarskie do Muzeum Piernika, gdzie każdy uczeń samodzielnie wykonał swój piernik. Był także czas na zakup pamiątek i oczywiście różnego rodzaju pierników. Następnie udaliśmy się na ciepły posiłek oraz na najlepsze lody w Toruniu do Cukierni Lenkiewicz. Pogoda również dopisała. Zadowoleni i pełni wrażeń wracaliśmy do Rogoźna.


opracowała Katarzyna Frankowska


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<Spotkanie klasy 4a i 4d z przedstawicielem WORD - Piła
- wręczenie nagród za udział w konkursie
"Bezpieczeństwo na drogach">>GALERIA<<

BRĄZOWI MEDALIŚCI FINAŁU REJONU W PIŁCE NOŻNEJ
09. 05. 2023 r.Chłopcy z klasy sportowej 8a zostali medalistami w Finale Rejonu Mistrzostw Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej. W turnieju, który odbył się w Opalenicy dnia 9 maja wzięło udział 6 zespołów. Z rąk organizatorów otrzymali puchar i pamiątkowy dyplom.
SKŁAD ZESPOŁU
Radosław Burzak, Aron Goralewski, Hubert Kowalski, Patryk Michalak, Adrian Nadolny, Kacper Poor, Norbert Pyrski, Emil Skulimowski, Jeremi Zieliński, Łukasz Ziółkowski.


GRATULUJEMY
>>GALERIA<<Apel - Dzień Ziemi
21. 04. 2023 r.

„Zainwestuj w naszą planetę” – to hasło przewodnie tegorocznych obchodów Dnia Ziemi. 22 kwietnia na całym świecie tysiące stowarzyszeń ekologicznych organizuje konferencje, pokazy, akcje na rzecz środowiska naturalnego. Celem obchodów jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody. Uczniowie naszej szkoły pragną mieć także swój udział w ochronie środowiska. W dniach poprzedzających święto Ziemi odbyły się wycieczki do lasu, projekcje filmów przyrodniczych, sprzątanie otoczenia szkoły. 21 kwietnia uczniowie klasy 5a, 6d i 8e zaprezentowali przedstawienie ekologiczne mające na celu zwrócenie uwagi na zły stan naszej planety, zainwestowanie w nią poprzez segregację śmieci. Na zakończenie części artystycznej chórek szkolny wykonał piosenkę pt. ”Świat bez wody”. Podsumowaniem Dnia Ziemi było ogłoszenie wyników konkursów ekologicznych promujących tegoroczne hasło w kategorii:

- wykonanie prezentacji multimedialnej (klasy VII – VIII):
1 miejsce – Zofia Skomurska 7a
2 miejsce – Wiktoria Sobkowiak 8d
3 miejsce – Jagoda Zając 8d

- wykonanie plakatu promującego Dzień Ziemi (klasy IV – VI):
1 miejsce – Patryk Szczepaniak 5c
2 miejsce – Agata Strzelewicz 4c
3 miejsce – Natalia Magdziarz 4d

- wykonanie przedmiotu ekologicznego (klasy IV – VI):
wyróżnienia: Agata Kramer 4a i Gabriela Sztuba 5b
Gratulujemy!


Joanna Przedwojska


>>GALERIA<<


Uczniowie klas 3 a i 3b Uczcili Dzień Ziemi
21. 04. 2023 r.

Uczniowie klas 3 a i 3b uczcili Dzień Ziemi sprzątając teren wokół szkoły i na Promenadzie. Zachęcamy wszystkich do dbania o własną planetę nie tylko z okazji Dnia Ziemi lecz każdego dnia.
>>GALERIA<<


Klasa 6d sprząta świat

>>GALERIA<<


Wiosenny ecsape room

Easter Escape Room, czyli wiosenno-świąteczna zabawa na lekcji języka angielskiego. Uczniowie klasy 5a i 5d rozwiązywali zagadki na słownictwo o tematyce Świąt Wielkanocnych, ich zadaniem było odnalezienie kodu do skrzynki z nagrodą.


Małgorzata Michaluk


>>GALERIA<<


WIELKOPOLSKI TURNIEJ ORLIKA 2023 - MISTRZOSTWA POWIATU
14. 04. 2023r.

Chłopcy naszej szkoły zostali Mistrzami Powiatu Wielkopolskiego Turnieju Orlika 2023. Turniej został rozegrany dnia 14 kwietnia 2023 na orliku przy SP-3 Rogoźno. Dalszym etapem rozgrywek będą Mistrzostwa Rejonu, które odbędą się w Opalenicy.
Zwycięzcom gratulujemy.

SKŁAD ZESPOŁU
POLCYN MATEUSZ
NIEDŹWIEDZKI TOMASZ
GRABARCZYK FILIP
PRZYBYLSKI DOMINIK
YEROKHIM NAZAR
YEROKHIM HLIB
LUDWICZAK JAKUB
LACH MIKOŁAJ
JABŁKOWSKI FILIP
Misterium Męki Pańskiej
04. 04. 2023r.

>>GALERIA<<


Świąteczny czas zagościł w klasie 1a 🐥🐣🐇
04. 04. 2023r.

Wspólny śpiew, prace plastyczno-techniczne, sianie rzeżuchy, zajęcia w grupach, uroczyste śniadanko wielkanocne na świeżym powietrzu oraz poszukiwanie zajączkowych prezentów 🔫🪣🐇 to w dużym skrócie wspomnienia z ostatnich dni, które spędziliśmy na wspólnej zabawie i nowych doświadczeniach 💚💙💜💛
Życzymy zdrowych, radosnych i pogodnych Świąt Wielkiej Nocy 🐣🐣
>>GALERIA<<Wycieczka do lasu
31 marca 2023r.

W ostatni dzień marca uczniowie klasy 5a wraz z wychowawcą Joanną Przedwojską i nauczycielem biologii Darią Goślińską wybrali się na wycieczkę do Nadleśnictwa Oborniki. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie uczniom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz żyjącym w nim roślinom i zwierzętom. Uczniowie mogli korzystać z Nowoczesnego Centrum Edukacyjnego, gdzie m.in. poznali pracę leśnika i drwala, zobaczyli w jaki sposób zapobiegać pożarom oraz rozróżniali gatunki drzew w Puszczy Noteckiej i rozpoznawali wiele innych ciekawych leśnych tajemnic. Następnie udaliśmy się na spacer leśną ścieżką edukacyjną, na której dowiedzieliśmy się, jak dbać o las, jak segregować śmieci. Ostatnią godzinę wycieczki spędziliśmy przy ognisku na strzelnicy w Dąbrówce Leśnej. Z głowami pełnymi zrozumienia znaczenia lasu dla ludzi i zwierząt oraz radością spędzonego czasu przy śpiewie ptaków i na świeżym powietrzu udaliśmy się w drogę powrotną.


Joanna Przedwojska


>>GALERIA<<Pociąg osobowy z Rogoźna do Poznania wyrusza z peronu 2 📣🚦👨‍✈️🚞
28. 03. 2023r.

Niesamowite przeżycie klasy 1a, która poznała tajniki podróżowania pociągiem, tramwajem i poruszania się w zatłoczonym mieście 🚃💚 Uczniowie podróżowali do kina, gdzie podczas drogi pojazdem maszynowym musieli okazać się posiadaniem legitymacji uczniowskiej, a potem kupić bilet na tramwaj, który dowiózł dzieci na miejsce. Dla każdego była to nowa, wyjątkowa i niezapomniana przygoda ❤️💚💛💙💜
>>GALERIA<<


Szkolny Konkurs Wiedzy o św. Patryku
27. 03. 2023r.

Dnia 27 marca br. Odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o św. Patryku połączony z quizem na słownictwo w języku angielskim związanym z obchodami dnia św. Patryka. Konkurs dedykowany był dla uczniów klas trzecich. Laureatami zostali:
>>GALERIA<<
Franciszek Panowicz z klasy 3a- I miejsce
Maja Czarnecka z klasy 3a- II miejsce
Sonia Sierzchuła z klasy 3b- III miejsce
Wyróżnienie zdobyli:
Lena Szymaniak z klasy 3a
Hubert Władysiak z klasy 3a
Zuzanna Cieciura z klasy 3b
Jagoda Kaczmarek z klasy 3a
Gratulujemy!
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział


Organizatorzy: Małgorzata Michaluk, Anna Sprawka


>>GALERIA<<

II OGÓLNOPOLSKI KONKURS DACHL – MÄRCHENUczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym etapie II OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU DACHL – MÄRCHEN zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Warszawa, Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 354 im. Adama Asnyka w Warszawie oraz Polsko – Niemiecką Szkołę Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandt`a w Warszawie. W ramach konkursu uczniowie wykonywali prace plastyczne do baśni niemieckojęzycznych autorów.

Wyniki konkursu w kategorii uczniów klas I-IV:

- I miejsce – Aleksandra Januchowska – klasa 2c
- II miejsce – Dominika Pytlak – klasa 2d
- III miejsce – Nicola Przywarciak – klasa 2c


Wyniki konkursu w kategorii klas V-VIII

- I miejsce – Maria Biskup – klasa 6a
- II miejsce – Tamara Kołodziej – klasa 6a
- III – Zuzanna Biadała – klasa 5d

Praca Marii Biskup i Aleksandry Januchowskiej zostały wysłane do Warszawy gdzie najpierw zostaną wyłonione najlepsze prace z każdego z województw a następnie najlepsze prace na szczeblu ogólnopolskim.
Czekamy na ogłoszenie wyników i trzymamy mocno kciuki za nasze uczennice.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział.


Danuta Rzepecka
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
21. 03. 2023

To był wspaniały PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣

A było to tak…

Mini Playback Show był programem emitowanym na antenie TVN w latach 1997-1999, w którym dzieci przebierały się za swoich ulubionych piosenkarzy i wykonywały z playbacku ich piosenki. Postanowiliśmy więc wrócić do tamtych lat i przeżyć te emocje jeszcze raz w naszej SZKOLNEJ TRÓJECZCE 🎶🎵🎤, dlatego też 21 marca odbyła się pierwsza edycja Mini Playback Show. Celem tego koncertu było promowanie młodych artystów biorących w nim udział, rozwijanie talentów oraz rozbudzanie uczucia radości i zabawy. W pięknych, barwnych strojach utalentowane dzieci z klas 1-3 wcieliły się w znane postaci sceny muzycznej i brawurowo przedstawiły znane przeboje.
Całość uświetnił występ naszych dwóch nauczycieli Pana Wojtka i Pani Agnieszki, którzy razem z wspaniałą Panią Anią byli również cudownymi jurorami.
Wszystkim dzieciom jeszcze raz dziękujemyi gratulujemy pięknych występów oraz wygranych.
Było wspaniale ❣️❣️❣️❣️❣️❣️ Do zobaczenia na tej samej scenie na rok! ♥️💚❣️💎🌸🥰🎶🎤🎵🌺🌷😆🌼🎶


Agnieszka Czarnecka
Katarzyna Kamińska
Anna Sprawka
Wojciech Mierzwiak


>>GALERIA<<


Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Rogoźna.
22. 03. 2023

W dniu 22 marca 2023 r. w Sali gimnastycznej ZS im. Hipolita Cegielskiego odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Rogoźna. Organizatorem turnieju był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rogoźnie. Zawody rozegrane zostały w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – VI oraz VII – VIII w grupach dziewcząt i chłopców. Z naszej szkoły w zawodach udział wzięły dwie uczennice z klasy III – Maja Czarnecka i Jagoda Kaczmarek. Dziewczyny okazały się najmłodszymi uczestniczkami turnieju a mimo to zaprezentowały się bardzo dobrze. Maja Czarnecka uplasowała się na II miejscu, nieznacznie przegrywając w finale a Jagoda Kaczmarek zajęła ostatecznie V miejsce. Drużynowo nasza szkoła uplasowała się na III miejscu. Brawo dziewczyny – gratulujemy.Gaiczek zielony
21. 03. 2023

Gaiczek zielony,
Pięknie przystrojony
W kolorowe wstążeczki
Przez śliczne dzieweczki.
21 marca pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy upragnioną wiosnę… śpiewająco wracaliśmy do budynku szkoły, podziwiając pierwsze oznaki wiosny 🍀🐸🦆🌷💚💚
>>GALERIA<<
Szkolny Konkurs Ortograficzny Klas IV - VIII
20. 03. 2023r.

W dniu 20 maraca 2023 r. w szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny Klas IV - VIII. W pierwszym etapie brało udział 41 uczniów, którzy musieli wypełnić test z zadaniami z wszystkich zasad ortograficznych obowiązujących w języku polskim. W tym etapie wyłoniono Mistrzów Ortografii na każdym poziomie klasowym. Mistrzami Ortografii zostali: klas czwartych - Cybulski Miłosz, klas piątych - Kruger Klaudia i Marchwiak Weronika, klas szóstych - Chamielec Anna, klas siódmych - Lisiecka Milena, klas ósmych - Lipka Izabela. W dniu 27 marca 2023 r. wyłonieni mistrzowie w drugim etapie konkursu pisali dyktando. W roku szkolnym 2022/2023 uczennicą, która najlepiej zna ortografię została Kruger Klaudia z klasy 5a. Klaudia będzie reprezentować naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Rożnowie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, Klaudii życzymy powodzenia w następnym etapie konkursu.


Organizatorzy konkursu: Danuta Czechowska i Katarzyna Frankowska


Survival w Palmiarni
17. 03. 2023r.

W dniu 17 marca 2023 klasa 4c i 5d wzięła udział w wycieczce do Poznańskiej Palmiarni. Podczas wycieczki uczniowie wcielili się w rolę rozbitków i mieli możliwość sprawdzenia czy potrafiliby przetrwać w nieprzyjaznej dżungli. Wykorzystując bogatą ekspozycję Palmiarni, przewodnik uczył uczniów- rozbitków, które rośliny pomogą im w zdobyciu wody, które dadzą pożywienie, a które mogą ich zabić. Było to bardzo ciekawe doświadczenie – wszak tu chodziło tu o nasze życie! Nasz przewodnik zaopatrzony był w torbę odkrywcy, a w niej olejki zapachowe, ziarna czy przyprawy, które mogliśmy powąchać, dotknąć czy nawet spróbować. Każdy z uczniów miał okazję powalczyć o trofea, czyli pieczątki, za wykonanie różnych zadań, np. poprawne rozpoznanie zapachów lub smaków. Zdobycie wszystkich trofeów było nie lada wyzwaniem. Na zakończenie Survivalu każdy uczeń otrzymał poradnik przetrwania w lesie, z którego dowiedzieliśmy się jak zbudować szałas i rozpalić ognisko, jakie zwierzęta można spotkać w lesie i jak się zachować gdy je spotkamy. Dodatkowo dowiedzieliśmy się co zrobić, gdy zgubimy się w lesie i jak rozpoznawać kierunki świata. Survival w Poznańskiej Palmiarni był dla nas ciekawą przygodą.


Danuta Rzepecka


>>GALERIA<<


KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS 1-3 NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KLASOWĄ KARTKĘ WALENTYNKOWĄ.
14. 03. 2023r.

14 lutego 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie – ul. Kościuszki 28 odbył się KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS 1-3 NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KLASOWĄ KARTKĘ WALENTYNKOWĄ.
Przedmiotem konkursu skierowanego dla klas I-III było zaprojektowanie i wykonanie klasowej kartki walentynkowej w formacie A3 przy wykorzystaniu dowolnej techniki plastycznej. Głównymi celami konkursu było rozwijanie aktywności twórczej uczniów oraz kształtowanie wrażliwości estetycznej, współpracy w grupie rówieśniczej. W konkursie wzięło udział sześć klas.
Komisja konkursowa : przewodniczący -p. Sylwia Sell, członkowie: p. Katarzyna Stanicka , p. Agata Pasternak ,p. Milena Wojtusik wyłoniła laureatów konkursu:

I miejsce - Klasa 1d
II miejsce - Klasa 3c
III miejsce - Klasa 3b

WYRÓŻNIENIE OTRZYMAŁY:
KLASA 1a
KLASA 2a
KLASA 3d
Nagrodzonym KLASOM wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe.
Gratulujemy!


Sylwia Sell
KONKURS PLASTYCZNY ,,SPOTKANIE Z POLSKIMI LEGENDAMI”
16. 03. 2023r.

W dniu 16.02.2023 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie – ul. Kościuszki 28 odbył się KONKURS PLASTYCZNY ,,SPOTKANIE Z POLSKIMI LEGENDAMI.” Celem konkursu było m.in.: poznawanie polskich legend , propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników, rozbudzanie twórczej inwencji dziecka, kreatywności, rozwijanie wyobraźni i pomysłowości, poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych oraz rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych. W konkursie wzięło udział 21 uczniów.
Komisja konkursowa w składzie: przewodniczący: p. Agnieszka Czarnecka,
członkowie: p. Małgorzata Siwak,p. Sylwia Sell, p. Milena Wojtusik wyłoniła laureatów konkursu:

I MIEJSCE: Nikola Krawczyk „O SMOKU WAWELSKIM”
II MIEJSCE: Marcelina Jenczyk „POZNAŃSKIE KOZIOŁKI”
III MIEJSCE: Anna Mańkowska „KRÓLOWA BAŁTYKU”
Wojciech Chmura „POZNAŃSKIE KOZIOŁKI”

WYRÓŻNIENIE OTRZYMALI:
Ula Michalska „BIAŁA DAMA”
Maciej Maciejewski „ZŁOTA KACZKA”

Nagrodzonym uczniom wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe.
GRATULUJEMY!


Sylwia Sell, Małgorzata Siwak
Wycieczka do piekarni
17. 03. 2023r.

W Dniu Piekarza i Cukiernika klasa 1a odwiedza piekarnie / cukiernie Jesse 🍞🍩 Podczas pobytu w piekarnii dzieci dowiedziały się jak powstaje chleb, ile pracy trzeba włożyć aby powstał chlebek, który spotykamy na półkach sklepowych. Każdy mógł wyrobić swoją bułeczkę, która po wygarowaniu trafiła do pieca nagrzanego do temp. 250 stopni. Panie, które zajmują się pakowaniem chlebka pokazały w jaki sposób pokrojony chleb trafia do woreczka 😍 Dzieci zostały poczęstowane smacznym pączkiem. Na koniec upieczone bułeczki zabrały do szkoły na smaczne, zasłużone śniadanko 😍😍🍞🥯 Serdeczne podziękowania dla pani Ewelina Jesse-Olbryś za poświęcony czas, cenną lekcje i poczęstunek🌹🌹 🤗🤗 dzieci były zachwycone i stwierdziły ze „chciałyby pracować w piekarni” ❤️❤️
>>GALERIA<<


Wycieczka do Kłodawy - klasa 3a i 3b.
17. 03. 2023r.

Zachęcamy do zwiedzenia kopalni soli w Kłodawie. Byliśmy tam 17 marca. Uczniowie klasy 3a i 3b
>>GALERIA<<Pierwszy Międzyszkolny Festiwal Szachowy ♟️♟
16. 03. 2023r.

️ Gościliśmy w Szkole Podstawowej w Budziszewku 💙💙 Trzecioklasiści naszej trójeczki po raz pierwszy mogli zmierzyć się z uczniami z Budziszewka w rozgrywkach szachowych. Atmosfera była przesympatyczna, dzieci grały z użyciem zegara, każdy mógł wymienić się cennymi wskazówkami… 💙💙 Turnieje szachowe dla dzieci stanowią szansę dla młodych pasjonatów na weryfikację swoich umiejętności ♟️♟️ Dziękujemy panu Adrianowi Czarneckiemu oraz pani Dyrektor za poczęstunek i organizacje festiwalu. 🤝🤝💙


Wojciech Mierzwiak
Agnieszka Czarnecka

>>GALERIA<<Mobilne Laboratoria Przyszłości
13. 03. 2023r.

>>GALERIA<<


PASOWANIE NA CZYTENIKA
11. 03. 2023r.

11 marca 2023 roku w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Pani wicedyrektor Elżbieta Kowala powitała pierwszoklasistów wyjaśniła ,że pasowanie to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników. Zanim jednak złożyli oni przyrzeczenie i wysłuchali informacji pań bibliotekarek, które wprowadziły ich w krainę ulubionych bajek i książek. Dzieci usłyszały, jakie ciekawostki tematyczne kryją książki, np. o sporcie, podróżach i nowych miejscach. Doskonałym pomysłem jest spojrzenie przez lornetkę na góry, ptaki, przyrodę oraz czytanie mapy przy użyciu lupy, kiedy planujemy wakacyjną podróż. Pani bibliotekarka zwróciła dzieciom uwagę na to, że czytanie to bardzo ważna rzecz w życiu każdego człowieka. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając je. Zapoznały się z katalogiem podręcznym i regulaminem biblioteki. Pierwszoklasiści poznali zasady dotyczące wypożyczania i zwracania książek. W dalszej części uroczystości chętni uczniowie odczytali kolorowe prośby, które skierowała do nich książka i zawiesili je na drzewku. Najmłodsi czytelnicy doskonale poradzili sobie z głównymi bohaterami i tytułami wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, zwycięzcy zagadek otrzymali książkowe nagrody. Po takim wprowadzeniu w obecności wychowawców, pierwszoklasiści uroczyście przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika oraz gratulacje dla wszystkich. Wręczone zostały pamiątkowe książki i dyplomy. Na zakończenie panie bibliotekarki życzyły nowym czytelnikom wspaniałych przygód w świecie książek.
>>Klasa 1d<<
>>Klasa 1c<<


Sylwia Sell


Dzień Kobiet klasa 8a
08. 03. 2023r.

Dnia 8 marca 2023 roku chłopcy z klasy 8a zorganizowali Dzień Kobiet. Na początku Hubert złożył dziewczynom życzenia, a Adrian wręczył prezenty. Dziewczyny otrzymały długopis i czekoladę w kreatywnym opakowaniu z wizerunkiem Chopina, które wymyślił Norbert.
Dzień Kobiet rozpoczęliśmy małym przedstawieniem, w którym Emil z Patrykiem odgrywali kaczkę dziwaczkę, po czym Norbert zaprezentował wierszyk pt. „Skarżypyta”. Przedstawienie miało na celu rozbawienie żeńskiej publiczności. Po tym zostały zorganizowane cztery konkurencje, które dziewczyny wykonywały w trzyosobowych grupach.
Pierwszy był quiz piłkarski przygotowany przez Huberta i Kacpra. Dziewczyny popisały się nawet niezłą wiedzą sportową. Druga zabawa polegała na wylosowaniu numeru piosenki, do której dziewczyny musiały w danym momencie zatańczyć układ taneczny. Kompleks taneczny przygotował Aleks i Bartek. Trzecią konkurencją były wyzwania przygotowane przez Łukasza i Bartka, które polegały na wylosowaniu numeru i wykonaniu wylosowanego zadania. Czwartą konkurencją były kalambury przygotowane przez Adriana, Emila, Jeremiego oraz Huberta. Polegały one na wylosowaniu bajki lub przysłowia i pokazaniu go, a zadaniem innych było odgadnięcie, z jakiej to bajki lub jakie to przysłowie. Po skończonej zabawie wszyscy zjedli kisiele z owocami wykonane przez Radka. Cała klasa jak zawsze miło spędziła wspólny czas.


Aron Goralewski


>>GALERIA<<
SZKOLNY KONKURSU WIEDZY O LEGENDACH
20. 02. 2023r.

W dniu 20.02.2023 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie – ul. Kościuszki 28 odbył się Konkurs Wiedzy o Legendach. W konkursie wzięło udział: 21 uczniów. Komisja konkursowa: przewodniczący: p. Małgorzata Siwak, członkowie: p. Agnieszka Czarnecka, p. Sylwia Sell.
Szczególną wiedzą z zakresu znajomości treści legend wykazali się:

I MIEJSCE: Antoni Jarocki 12/12 pkt
Martyna Linka 12/12 pkt
Maciej Majewski 12/12 pkt
II MIEJSCE: Igor Kaczmarek 11/12 pkt
III MIEJSCE: Zofia Wudzińska 10/10 pkt
Ula Michalska 10/10 pkt
Wojciech Chmura 10/10 pkt
Franciszek Dekarski 10/10 pkt
GRATULUJEMY!


Sylwia Sell, Małgorzata Siwak
Walentynki
14. 02. 2023r.

Walentynki to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych. Każdy uczeń w naszej szkole mógł napisać kilka miłych słów lubianej/kochanej osobie. Do specjalnie przygotowanej na ten dzień skrzynki ustawionej koło sekretariatu można było wrzucać walentynkowe listy do swoich sympatii, koleżanek i kolegów. W dzień świetego Walentego przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego rozdawali kartki. Na korytarzu pojawiły się dekoracje związane z tym dniem, a dodatkowym akcentem były stroje czerwone i różowe uczniów i nauczycieli. Dodatkową atrakcją była fotobudka. Uczniowie mogli wykonać sobie pamiątkowe zdjęcia, siedząc na fotelu w walentynkowej atmosferze. Ponadto każdy otrzymał serduszko z numerkiem i przez cały dzień starał się odszukać swojej pary.
Zwycięzcy zostali obdarowani słodkim poczęstunkiem.


Aleksandra Disterheft


>>GALERIA<<


Dzień Patrona- klasa 4d
27. 01. 2023r.

>>GALERIA<<


Dzień Patrona
27. 01. 2023r.

>>GALERIA<<


Wycieczka do Cinema City w Poznaniu
23. 01. 2023r.

Dnia 23 stycznia uczniowie klasy 5a, 7a, 5b i 5d pod opieką wychowawców pani Joanny Przedwojskiej, pani Katarzyny Stanickiej i pani Edyty Jamróz udali się na wycieczkę do Cinema City w Poznaniu. Po długim oczekiwaniu na nową część filmu "Avatar - Istota Wody" wszyscy mogliśmy poczuć atmosferę baśni przenoszącej nas na Księżyc do świata Pandory. Uczniowie w nawiązaniu do filmu mieli możliwość dowiedzenia się także dlaczego dbanie o naszą planetę jest tak ważne nie tylko na Pandorze, ale i na naszej Ziemi. Z niecierpliwością czekamy na kolejną część tego arcydzieła filmowego.


Joanna Przedwojska


>>GALERIA<<


Wielkopolski Turniej Asów TOP -8
28. 12. 2022r.

Świetny wynik Mai i Jagody podczas Top 8 Wlkp w Luboniu !!!🔥👏🏓😀💪🔝 W środę 28 grudnia w hali LOSiR w Luboniu odbył się prestiżowy Wielkopolski Turniej Asów TOP -8 w kategorii: juniorów, kadetów, młodzików, żaków. Listy uprawnionych do startu w poszczególnych kategoriach zostały opublikowane na podstawie aktualnego rankingu Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Nasza ukochana szkoła miała dwie przedstawicielki w tym zacnym gronie, które na co dzień trenują w klubie GAMAJA Rogoźno 💪💪💪 były nimi Maja Czarnecka🔝i Jagoda Kaczmarek🔝 Dziewczyny spisały się jak zwykle rewelacyjnie i prócz świetnej gry zyskały gigantyczne doświadczenie, które podniosło ich poziom sportowy💪🏓👍🔥 Ostatecznie Maja uplasowała się na trzecim miejscu w Wielkopolsce 🥉🔥👏👏👏 a Jagoda Kaczmarek na 8 miejscu 🔥👏👏👏 .


Agnieszka Czarnecka


>>GALERIA<<


Wyjazd integracyjny do Poznania
14. 12. 2022r.

>>GALERIA<<


KALENDARZE ADWENTOWE W JĘZYKU NIEMIECKIM
12. 2022r.

Przed świętami odbył się w naszej szkole konkurs na najpiękniejszy kalendarz adwentowy w języku niemieckim. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością. Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy!!!


Katarzyna Cieciura


>>GALERIA<<


Jasełka 2022
22. 12. 2022r.

>>GALERIA<<


Laboratoria Przyszłości w praktyce
09-10. 12. 2022r.

Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie wraz z Polskim Towarzystwem Informatycznym zaprosił nauczycieli szkół podstawowych z całej Polski na Konferencję -”Laboratoria Przyszłości w praktyce”, która odbyła się w dniach 09-10.12.2022r. w Warszawie. Celem konferencji było zainteresowanie nauczycieli programem Laboratoriów Przyszłości i zachęcenie ich do wykorzystania sprzętu w pracy z uczniami.
Spotkanie podzielone na trzy części, w trakcie których zaproszeni goście i eksperci autorytety w temacie cyfryzacji i nowych technologii omawiali innowacyjny projekt Laboratoriów Przyszłości. W ramach wydarzenia odbyły się warsztaty prowadzone przez zaproszonych ekspertów, którzy starali się pokazać, w jaki sposób każdy nauczyciel może korzystać z zakupionego sprzętu w ramach swoich lekcji. Przekonywali, że każdy nauczyciel może wykorzystywać ten sprzęt w ramach swoich lekcji.

Szkoła, która zakupiła sprzęt ze środków otrzymanych w ramach Laboratoriów Przyszłości zobowiązuje się do:
 Publikacji materiałów dokumentujących użytkowanie przez uczniów powierzonego sprzętu w kanałach komunikacji internetowej, takich jak: strona internetowa szkoły, oficjalne profile szkoły w mediach społecznościowych (tj. Facebook, Youtube) z częstotliwością 1 raz w miesiącu w pierwszym roku użytkowania.
Każda publikacja powinna zawierać:

 Materiał zdjęciowy i/lub audiowizualny (zdjęcia lub film), pokazujących uczniów wykorzystujących w trakcie zajęć sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości
 Tekst towarzyszący publikacji (w tym – opis filmu i/lub zdjęcia), który powinien:
jednoznacznie wskazywać że prezentowane wyposażanie zostało zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości zawierać hashtagi #LaboratoriaPrzyszłści i #LaboratoriaPrzyszlosci, (w przypadku działań informacyjnych w serwisach Facebook oraz Instagram) zawierać oznaczenie oficjalnego kanał@LaboratoriaPrzyszlosci
Dużo inspiracji jak wykorzystać sprzęt na swoich lekcjach można znaleźć na grupie: Laboratoria Przyszłości w praktyce: https://www.facebook.com/groups/464619345458159/ Inspiracje na lekcje: https://www.gov.pl/web/laboratoria/inspiracje-na-lekcje


Koordynator programu: Katarzyna Stanicka


>>GALERIA<<


13 GRUDNIA 2022- 41 ROCZNICA WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO
113. 12. 2022r.

Dnia 13 grudnia 2022 roku tradycyjnie w naszym mieście uczciliśmy 41 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Jak zawsze nie zabrakło na tych obchodach uczniów naszej szkoły, którzy wdrożeni w historię naszego narodu z własnej inicjatywy podjęli się uświetnienia uroczystości poprzez recytację pięknych patriotycznych utworów poetyckich. Zebrani usłyszeli wiersz Tadeusza Różewicza ,,Oblicze Ojczyzny Antoni Słonimski ,,Polska” w wykonaniu uczennic klasy 7a Mileny Lisieckiej i Amelii Nowak. Wydarzenie to swoją obecnością uświetnili Włodarze miasta i delegaci poszczególnych szkół miejskich, a także członkowie organizacji, którym wolność Polaków i dobro Ojczyzny nie jest obojętne. I tak Szkołę Podstawową nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie reprezentowały Panie wicedyrektor Marta Skrzypczak wraz z uczniami i wiceprzewodnicząca NSZZ ,, Solidarności ”, a także pracująca w tejże szkole przez lat wiele Pani Dorota Goc i przewodniczący Organizacji Międzyzakładowej NSZZ ,,Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania w Rogoźnie Pan Jacek Waliszewski. Obchody uroczystości zostały przygotowane przez NSZZ ,, Solidarność ,” związek, który z pewnością wzorem lat poprzednich w roku przyszłym zorganizuje wspomnianą uroczystość przypominającą 42-rocznicę rodzącą nasze wolne Państwo.


Sylwia Sell


>>GALERIA<<


Klasa 4d - przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia
Pierniki

12. 12. 2022r.

W klasie 4d przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia już się rozpoczęły. Z wykorzystaniem sprzętu pozyskanego przez szkołę w ramach programu "Laboratoria przysłości" upieczone zostały pierniki, a dzisiaj na zajęciach z wychowawcą miało miejsce ich dekorowanie.


Elżbieta Kowala


>>GALERIA<<


Lekcja chemii - klasa 8c
#Laboratoriaprzyszłości

12. 2022r.

>>GALERIA<<

Kółko chemiczne - klasa 8e
#Laboratoriaprzyszłości

12. 2022r.

>>GALERIA<<

AKCJA CZYTELNICZA CZYTAM, POLECAM : ,,Cudowna podróż po krainie wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima”
08. 2022r.

8 grudnia 2022 roku w ramach AKCJI CZYTELNICZEJ CZYTAM, POLECAM :,,Cudowna podróż po krainie wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima” w Szkole Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie odbyło się wspólne czytanie wierszy największych mistrzów poezji dziecięcej, w którym wzięli udział uczniowie klas: Ia , Ib , Id. Pierwszoklasistów w bibliotece szkolnej przywitała pani Sylwia Sell, która zaprosiła dzieci do krainy wierszy. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom znane wiersze Juliana Tuwima pt: ,,Ptasie radio", dzieci naśladowały ptaki w ,,Ptasim radiu", wykazały się doskonałą znajomością tekstu wierszy pt: ,,Okulary", ,,Kaczka dziwaczka"- J. Brzechwy i Entliczek Pentliczek". Z Janem Brzechwą poznały rozterki pewnego robaczka w zielonym kubraczku oraz dziwną kaczkę, która była inna niż wszystkie. Pierwszoklasiści doskonale poradzili sobie z odpowiedziami na zadane pytania związane z zachowaniem bohaterów wierszy Tuwima i Brzechwy: np. dlaczego nie warto kłamać ,lenić się , plotkować ,przechwalać, być złośliwym, nieuprzejmym, niekulturalnym. Dzieci przez chwilę mogły poczuć się jak prawdziwy ilustrator, wykonały starannie kolorowe ilustracje do wybranych wierszy Tuwima ,,Lokomotywa''; ,,Okulary” i Brzechwy ,,Kaczka dziwaczka'' oraz ,,Entliczek pentliczek". Przepięknie wykonane prace przyczepiły na tablicy kolorowymi magnesami i odczytały całą treść wiersza. Na koniec dzieci wypożyczyły dwie książeczki:,, Abecadło,” Rzepka, Ptasie radio, które na dobranoc przeczytać mieli im rodzice.


Sylwia Sell


>>GALERIA<<

Mikołajki 2022

06. 12. 2022r.

6 grudnia to jak powszechnie wiadomo Mikołajki. Z tej okazji w naszej szkole zawitało trzech specjalnych gości! Uczniowie niezmiernie ucieszyli się z tej wizyty, ponieważ dostali to, co uwielbiają wszyscy - cukierki. Nasze mikołajki odwiedziły wszystkie klasy, od pierwszych aż po ósme, bez żadnego wyjątku! Natomiast gwar rozmów przeplatał się z wieloma piosenkami świątecznymi, wierszykami i kolędami.


Aleksandra Disterheft


>>GALERIA<<


AKCJA ŚWIĘTY MIKOŁAJ I MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

06. 12. 2022r.

Na grudniowe zajęcia promujące czytelnictwo poświęcone tematom wokół świąt, biblioteka w rogozińskiej trójeczce zaprosiła najmłodszych czytelników z klas 1-3. Dla dzieci przygotowano AKCJĘ ŚWIĘTY MIKOŁAJ I MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA , poświęconą tradycjom mikołajowym oraz bożonarodzeniowym. Wspólne kolędowanie przy żłóbku przybliżyło atmosferę nadchodzących świąt. Uczniowie wysłuchali świątecznych opowiadań „Mikołajek i Mikołaje,” doskonale poradzili sobie z rozwiązaniem mikołajkowych zagadek, poznali zwyczaje i tradycje w polskim domu, poznali sekrety jak wykonać własnoręcznie prezent i ozdoby choinkowe. To był dzień pełen niesamowitych wrażeń dla młodych czytelników.


Sylwia Sell
Mikołajki w klasie 4d

06. 12. 2022r.

>>GALERIA<<


Andrzejki w klasie 6 d

30. 11. 2022r.

Dzisiaj odbyły się Andrzejki w klasie 6D. Uczniowie wróżyli sobie, słuchali muzyki oraz częstowali się słodkim poczęstunkiem. Wszyscy miło spedzili ten czas.
>>GALERIA<<

Turnirj tenisa stołowego


Maja Czarnecka i Jagoda Kaczmarek wywalczy dwa medale dla SP3 🥈🥉💪. Reprezentowały naszą szkołę podczas gminnych zawodów w Budziszewku, gdzie ze srebrnym medalem 🥈🥈zakwalifikowały się do zawodów powiatowych w Objezierzu. Należy zaznaczyć, ze dziewczyny walczyły ze starszymi uczennicami, pokonały szóstoklasistki i w grze deblowej ukończyły zawody na miejscu trzecim. Maju, Jagodo- brawa za świetną grę i reprezentowanie naszej szkoły 👏🏓🏓 Rosną nam nowe talenty 🥉🥉🏆.
>>GALERIA<<


Sukces Mai Czarneckiej d


Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoly Maja Czarnecka, na co dzień ucząca się w klasie 3a podczas zawodów z cyklu Grand Prix Wielkopolski żaczek i żaków w tenisie stołowym 🏓 po świetnej grze uplasowała się na czwartym miejscu w Wielkopolsce. Mai gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 👏👏🏓
>>GALERIA<<

Kolejowe ABC d

2022r.

Kampania Kolejowe ABC to zainicjowana przez Urząd Transportu Kolejowego inicjatywa z zakresu bezpieczeństwa na terenach kolejowych. Celem inicjatywy było uwrażliwienie dzieci i młodzieży oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców na zasady bezpieczeństwa obowiązujące na przejazdach kolejowych, dworcach, peronach i w pociągach oraz promowanie wzorców odpowiedzialnego zachowania się w pobliżu torów. Kampania Kolejowe ABC to źródło wiedzy na temat sposobów właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia. W konkursie swoją kreatywność pokazała klasa 1a. Z pomocą wychowawcy oraz rodziców dzieci utworzyli przepiękną makietę konkursową. Praca nad realizacją zajęła im trzy tygodnie ciężkich zmagań. Efekt wyszedł powalający ❤️❤️👏👏👍💪💪 Pracę można podziwiać w bibliotece szkolnej, zapraszamy!!!


Agnieszka Czarnecka


>>GALERIA<<

Dyskoteka 2022

28. 11. 2022r.

Dnia 28.11.2022 w RCK odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Na dyskotece wszysycy tańczyliśmy i śpiewaliśmy no i oczywiście wróżyliśmy. Za przygotowanie dziękujemy samorządowi uczniowskiemu oraz chłopcom z klasy 8a.


Zuzanna Kuta


>>GALERIA<<

KONKURS "EKO BOMBKA 2022"


Listopadowo, to dyniowo:)

26. 11. 2022r.

Na lekcjach techniki wykonywaliśmy jesienne ozdoby- dynie. Bardzo przydały się pistolety do klejenia na ciepło z Laboratorium Przyszłości.


/Joanna Kania/


>>GALERIA<<

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

24. 11. 2022r.

25 listopada 2022 roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia . 24 listopada dzień ten uczciły najmłodsze dzieci z klas 1-3. Uroczystość otworzyły panie bibliotekarki Sylwia Sell i Anna Włódarczyk, które przywitały dzieci i opowiedziały pierwszoklasistom historię powstania pierwszej pluszowej maskotki. Z tej okazji przedstawiono prezentację multimedialną, którą dzieci obejrzały z zainteresowaniem. Dodatkową atrakcją był konkurs na temat najsłynniejszych misi z bajek książkowych i filmowych. Po przedstawieniu dzieci zaśpiewały piosenki ,,Jadą, jadą misie,” ,,Pluszowy Miś,” Pora na dobranoc”. Na pamiątkę tego spotkania każdy uczeń otrzymał ,,misiową kolorowankę-połącz kropki ”natomiast w grupach pierwszoklasiści układali misiowe puzzle. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Następnego dnia tj.25.11.22r. w bibliotece szkolnej SP3 mieszczącej się przy ulicy Seminarialnj 16 gościli starsi uczniowie z klas 4-8,którzy podczas wykonywania prac plastycznych mogli wyrazić swoje emocje i nauczyć się nimi kierować. Uczniowie stwierdzili, że chcieliby ponownie uczestniczyć w tak ciekawie zaaranżowanych zajęciach.


Sylwia SellTYDZIŃ ŻYCZLIWOŚCI W NASZEJ SZKOLE

21-25. 11. 2022r.

Z ogromnym uśmiechem zakończyliśmy tydzień życzliwości w naszej szkole! 😁💛 Przypominamy że, konkurs na życzliwe zdjęcia jeszcze trwa! Dziękujemy Pani Agacie Ignasiak oraz samorządowi uczniowskiemu za przygotowanie
>>GALERIA<<

Mieliśmy dzisiaj zaszczyt gościć na spotkaniu w sali RCK Koła Polskiego Związku Niewidomych w Rogoźnie.

24. 11. 2022r.


Klasa 4a i 4d bezpiecznie korzysta z przejść
dla pieszych i dróg publicznych

22. 11. 2022r.

>>GALERIA<<

Wycieczka klas 4c i 5d


18 listopada uczniowie z klas 4c i 5d uczestniczyli w wycieczce do Poznania. Najpierw był seans filmowy, a potem Park Trampolin „Stacja Grawitacja”. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczniowie korzystali z szeregu atrakcji, m. in. parku trampolin, parku linowego, ścianki wspinaczkowej, toru ninja oraz basenów wypełnionych gąbkami.
Opiekunami uczestników byli nauczyciele: Danuta Rzepecka, Katarzyna Frankowska, Anna Jankowska i Katarzyna Stanicka


/Katarzyna Stanicka/KOLEJOWE ABC


Miejsc, jakich wiele. Zwykły dzień, pracujący na swoich posesjach ludzie, bawiące się dzieci. Domy, podwórka i dzikie przejście kolejowe. Wydeptana ścieżka świadczy o tym, że jest często używane. Nikt nie zauważa, jak dzieci kierują się w stronę tego przejścia…. Na naszej makiecie pojawia się Rogatek, który zapobiega tragedii. Ale , czy w realnym życiu tez możemy liczyć na Rogatka? Klasa 6a wzięła udział w konkursie ‘’Kolejowe ABC”, wspólnie wykonaliśmy makietę , zrobiliśmy zdjęcia i czekamy na rozstrzygnięcie. Trzymajcie kciuki!


/Uczniowie klasy 6a/


>>GALERIA<<Narodowe Święto Niepodległości 11 Listopada

11. 11.2022


>>GALERIA<<

Apel z okazji Święta Niepodległości

10. 11.2022>>GALERIA<<

Konkurs Wiedzy o serii książek: „Harry Potter”

9. 11.2022W dniu 9 listopada o godz. 8.00 w sali informatycznej nr 212 odbył się etap szkolny Konkursu Wiedzy o serii: „Harry Potter” przygotowany przez Katarzyną Stanicką.
Zadania konkursowe uczestnicy rozwiązywali z wykorzystaniem aplikacji Quizizz. W quizie uczestniczyło dziesięciu uczniów.
Podczas konkursu wyłoniliśmy 3 przedstawicieli, którzy będą reprezentować szkołę w eliminacjach ogólnopolskich:

I miejsce- Lena Rutkowska
II miejsce- Angelika Słaba
III miejsce- Maksymilian Jabłoński


IV miejsce- Kacper Drapała,
Weronika Piechocka,
Maja Bartol,
V miejsce- Gracjan Klon
VI miejsce- Mikołaj Drapała
VII miejsce- Paweł Kasprzak
VIII miejsce- Maria Maruga

Gratulujemy!


/Katarzyna Stanicka/


SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
„W HOŁDZIE OJCZYZNY”

09. 11.2022

Dnia 09 listopada 2022 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „W hołdzie Ojczyzny”. Wzięło w nim udział 22 uczniów z klas 4-8. Podczas konkursu uczestnicy zaprezentowali utwory o tematyce patriotycznej, które podkreśliły rangę zbliżającego się Święta Niepodległości. Celem konkursu było uświadomienie uczniom piękna języka ojczystego i uwrażliwienie na wartości patriotyczne. Komisja w składzie Danuta Czechowska, Ewa Zawiska i Katarzyna Stanicka wytypowała zwycięzców:

I miejsce - Agata Strzelewicz 4c i Iga Ruks 5d
II miejsce - Milena Lisiecka 7a i Amelia Nowak 7a
III miejsce - Jula Drop 8c i Marta Proch 8e

Wyróżnienie otrzymały: Aleksandra Disterheft 8c, Aleksandra Mikołowicz 8b i Nadia Kaźmierczak 8b
>>GALERIA<<


/Danuta Czechowska i Ewa Zawiska/


Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5. 11. 2022r.

W listopadzie w rocznicę urodzin Walta Disney’a, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Zyskał on popularność na całym świecie, zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Z tej okazji w dniu 8 listopada uczniowie naszej szkoły przebrali się za najróżniejszych bohaterów z bajek, jak i filmów. Zostali oni obdarowani cukierkami, a hasłem tego dnia było „Osoby przebrane, nie są pytane!”, które młodzież bardzo polubiła. Ponadto odbył się konkurs z wiedzy o bajkach, które ukształtowały ich dzieciństwo, a wygrany został ogłoszony tytułem „Znawcy Bajek”. Uczniowie naszej szkoły udowodnili tym, że ich kreatywność nie ma końca, a dzień upłynął im w twórczej i pełnej radości atmosferze. Ola


/Ola Disterheft/


>>GALERIA<<

Poznań - Stacja Grawitacja

07. 11.2022

Dnia 7 listopada klasy 5a i 6d pod opieką wychowawców Katarzyny Cieciury, Joanny Przedwojskiej i Edyty Jamróz udali się na wycieczkę do Poznania do Stacji Grawitacji. Na uczniów czekały dwie godziny atrakcji w postaci parku trampolin, parku linowego, toru przeszkód ninja i strefy lotów. Wszyscy uczniowie pozytywnie zmęczeni i zadowoleni w drodze powrotnej uzupełnili spalone kalorie w McDonaldzie. Mamy nadzieję, że wizyta w Stacji Grawitacji nie była ostatnią w tym roku szkolnym.
>>GALERIA<<


Joanna Przedwojska i Katarzyna Cieciura


SPOTKANIE Z PANIĄ NATALIĄ GRAJEWSKĄ
WICEDYREKTOREM SPECJALNEGO OŚRODKA
SZKOLNO – WYCHOWAWCZEGO
DLA DZICI NIEWIDOMYCH W OWIŃSKACHY

04. 11.2022

Dnia 4 listopada 2022r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Rogoźnie w pięciu klasach ósmych i jednej czwartej gościła p. Natalia Grajewska. Przedstawiła świat zmysłów bez użycia wzroku, czyli różne pomocne gadżety, którymi w życiu codziennym posługują się osoby niewidome. Zaprezentowanie laski osoby niewidomej miało na celu poinformowanie osoby widzącej, że ma do czynienia z osobą niewidomą, która może w danym momencie potrzebować pomocy. Taka laska jest nieodzownym elementem w trakcie poruszania się po znanej i nieznanej przestrzeni.

Uczniowie mogli obejrzeć maszynę brajlowską służącą do zapisywania notatek i spróbować zapisać na niej proste słowa. Tyflografiki, które zastępują klasyczne obrazki, wykresy, diagramy, okazały się też ciekawym źródłem informacji, gdyż należało skoncentrować się na zmyśle dotyku. Samo odkodowanie informacji alfabetem Braill`a przysporzyło drobnych problemów. Ósmoklasiści mogli też poukładać układanki, zainteresować się pomocami sensorycznymi, a także użyć czujnika cieczy, aby zaparzyć napoje gorące. Udział w ćwiczeniach bazujących na wyłączeniu zmysłu wzroku pozwolił uczniom poznać inny nieznany świat dla osób widzących.

>>GALERIA<<


/Danuta Czechowska i Ewa Zawiska/


KLASA 6B PAMIĘTA O PATRONIE SZKOŁY

27. 10.2022

>>GALERIA<<

WOJEWÓDZKI KONKURS Z BIOLOGII

10.2022

>>GALERIA<<

WOJEWÓDZKI KONKURS Z CHEMII

10.2022

>>GALERIA<<

WYCIECZKA KLASY 2B DO KŁODAWY

27. 10.2022

>>GALERIA<<

WYCIECZKA KLASY 4A I 4D DO POZNANIA

25. 10.2022

>>GALERIA<<

Dzień Edukacji Narodowej

10-23. 10.2022

>>GALERIA<<

CodeWeek - Europejski Tydzień Kodowania

10-23. 10.2022


>>11.10. 22<<
>>11.10. 22<<
>>11.10. 22<<
>>12.10. 22<<
>>13.10. 22<<
>>17.10. 22<<
>>18.10. 22<<

Dzień Gier Planszowych

10. 10.2022

W dniu 10 października, na lekcjach informatyki, uczniowie spotkali się na rozgrywkach przy stole, a dokładniej przy szkolnych ławkach, grając w gry planszowe. Coroczny Dzień Gier Planszowych to wspaniała okazja by wykorzystać gry planszowe jako narzędzie edukacyjne sprzyjające rozwojowi umiejętności społecznych. Uczniowie biorący udział we wspólnej grze rozwijali wiarę we własne możliwości i samoocenę. Musieli przestrzegać przyjęte reguły, komunikować się i współdziałać. Wspólne granie zacieśniało też więzi koleżeńskie. Zależnie od gry, w którą mieli okazję zagrać ćwiczona była też pamięć wzrokowa, słuchowa i spostrzegawczość.


Opracowała: Katarzyna Stanicka


ZŁOCI PRZEŁAJOWCY MISTRZOSTW POWIATU

03.10.2022

Na obiekcie OSiR w Obornikach 3 października 2022 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Miła nam donieść, że chłopcy w kat. Igrzysk Młodzieży Szkolnej wywalczyli złoty medal, oraz Mistrzostwo powiatu zdobyły dziewczęta w kat. Igrzysk Dzieci, natomiast wicemistrzami powiatu zastali chłopcy w kat. Igrzysk Dzieci. Mistrzowie będą reprezentowali nasz powiat w Mistrzostwach Woj. Wielkopolskiego, które odbędą się 12 października na Woli w Poznaniu.
SKŁAD DRUŻYN
Chłopcy w kat. Igrzysk Młodzieży Szkolnej (ZŁOTO)
HUBERT KOWALSKI, NIKADEM LICHOWSKI, NORBERT PYRSKI, KACPER POOR, JEREMI ZIELIŃSKI, PATRYK MICHALAK, ADRIAN NADOLNY, EMIL SKULIMOWSKI, ŁUKASZ ZIÓŁKOWSKI
Chłopcy w kat. Igrzysk Dzieci (SREBRO)
KRAMER ALICJA, KRAMER KORNELIA, PATRYCJA LIS, ZIELIŃSKA MAŁGORZATA, MARTYNA PAWŁOWSKA, GABRIELA SIERSZCHUŁA, MILENA TABAT, MAGDZIARZ NATALIA
Dziewczęta w kat. Igrzysk Dzieci (ZŁOTO)
FILIP CIECIURA, BARTOSZ JANKA, YEROKHIN HLIB, YEROKHIN, NAZAR, REMIGIUSZ ZIAŁA, TOMASZ NIEDŹWIEDZKIMedalistom gratulujemy


Dzień Chłopca w klasie 4d

29.09.2022

>>GALERIA<<

XX Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

29.09.2022

29 września obchodzimy XX Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, jego patronką jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Z tej okazji Biblioteka szkolna zaprosiła fanów serii książek „Baśniobór” Brandona Mulla do świetlicy na głośne czytanie oraz do sprawdzenia swojej wiedzy poprzez rozwiązywanie krzyżówek, wykreślanek i quizów. Wydarzenie odbyło się w czwartek 29 września w godzinach 8.00-11.30 i połączone zostało z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach Laboratoriów Przyszłości, a mianowicie gofrownic. Czy połączenie akcji czytelniczej z konsumpcją świeżo wypieczonych gofrów zdało egzamin? Można sprawdzić na videorelacji.


Opracowała: Katarzyna StanickaDZIEŃ CHŁOPCA 8A

29.09.2022

Dnia 29 września 2022r. na lekcji wychowawczej dziewczynki z klasy 8a zorganizowały wiele atrakcji kolegom z okazji Dnia Chłopca. Pierwszym konkursem było szukanie ukrytych migdałów, orzechów, rodzynek i żelek w kisielu. Musieli to zrobić z zasłoniętymi krawatem oczyma, co nie było łatwym zadaniem. W drugiej konkurencji chłopcy musieli dobrać się w pary. Jeden z nich miał zasłonięte oczy i karmił kisielem drugiego. Oczywiście nie obyło się bez zabrudzenia twarzy i śmiechu do rozpuku. Kolejna konkurencja polegała na tym, aby odpowiedzieć prawidłowo na pytania, np: gdzie zabrałbyś kobietę na randkę? Następnie klasa przeniosła się na boisko szkolne, gdzie chłopcy musieli w grupach poszukać przedmioty, które wcześniej ukryły dziewczyny. Na sam koniec zabawy został zorganizowany konkurs na najładniejszy makijaż. Okazało się, że w klasie mamy bardzo dobrych wizażystów, z których usług korzysta pewnie niejedna kobieta. Aron, Jeremi i Radek okazali się zwycięzcami tej konkurencji. Otrzymali oni dyplomy. Wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki okolicznościowe, m.in. spersonalizowany długopis i drewniane jojo oraz wiele słodyczy.


/Zuzanna Binek/

>>GALERIA<<

SPRZĄTANIE ŚWIATA-8A

15.09.2022

>>GALERIA<<

SPRZĄTANIE ŚWIATA -3a i 3b

15.09.2022

Uczniowie klas 3a i 3 b 15 września przystąpili do akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Uczniowie z radością i zapałem posprzątali promenadę przy jeziorze. Dzieci zauważyły czerwoną skrzynkę przy placu zabaw na promenadzie z której mogą skorzystać osoby spacerujące ze swoimi pupilami. Szkoda, że koło szkoły w przesmyku przy ul. Ogrodowej nie ma takiej skrzynki, bo na drodze do szkoły załatwiają swoje potrzeby pieski, których właściciele nie sprzątają po nich. Myślimy, że pupile wstydzą się za swoich właścicieli.


Katarzyna Dolata

>>GALERIA<<

POBYT 8A
w Regionalnym Centrum Profilaktyki Uzależnień
dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie

5-9.09.2022

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego klasa 8a przebywała w Regionalnym Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie pod opieką Danuty Czechowskiej i Joanny Czechowskiej. Okazało się, że podczas innego miejsca niż szkoła uczniowie funkcjonują inaczej. Są pozbawieni stresu, tremy, obowiązku odrabiania zadań domowych… Okazują się wówczas bardziej zdyscyplinowani, dojrzalsi, uczą się odpowiedzialności za siebie i innych. Oprócz zajęć grupowych dotyczących rozwijania umiejętności komunikacji czy radzenia sobie ze stresem, a nawet organizacji swojego czasu przeznaczonego na realizację pasji czy asertywności były zajęcia z profilaktyki. Dotyczyły one uzależnień od komputera i Internetu, profilaktyki narkomanii i dopalaczy, nikotynizmu. Bardzo ciekawe okazały się wspólne zabawy integracyjne: „Strzał w dziesiątkę”, „Kocham Cię Polsko”, „Milionerzy” czy „Śpiewać każdy może”. Realizatorzy programu z pasją przeprowadzali kolejne zajęcia. Nie zabrakło też pływania kajakami po jeziorze, mini kursu gotowania z plackiem drożdżowym czy pieguskami w roli głównej oraz zajęć decoupage na drewnie. Spędzaliśmy dużo czasu na dworze z piłką, zabawami i rozmowami – tych nie brakowało. Niektórzy odkryli, że nocne gry w planszówki są świetną możliwością główkowania i szukania najlepszych rozwiązań napotkanych problemów.


Danuta Czechowska

>>GALERIA<<


Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

01.09.2022r.