Kronika Szkolna 2019/2020

#Hot16Challenge2

Zostaliśmy nominowani do Hot 16 Challenge 2.

Jak wygląda drzewko Hot 16 Challenge 2?
Zasady drugiej edycji, czyli Hot 16 Challenge 2 nie zmieniły się - raperzy nominują się do wykonania swoich 16 wersów, jednak tym razem za akcją stoi również dodatkowy cel - zebranie pieniędzy na pomoc w walce z koronawirusem i na rzecz lekarzy i szpitali walczących z pandemią.
W opisie akcji Hot16challenge2 czytamy: Hot16challenge to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny. Druga edycja legendarnej rapowanej akcji to nie tylko nagrywanie muzyki, ale również pomoc w walce z koronawirusem. Wraz z #hot16challenge2 ruszyła zbiórka - “Beef z koronawirusem #hot16challenge” dla Siepomaga.pl. Zarówno nominowani jak i fani mogą wpłacać pieniądze na pomoc pracownikom służby zdrowia w walce z Koronawirusem. Zbiórka dostępna jest pod adresem: http://siepomaga.pl/hot16challenge" Całą akcję można śledzić na stronie http://hot16challenge.network
Więcej:https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-jak/Hot-16-challenge-2-na-czym-polega-akcja-co-to-znaczy-i-jak-wyglada-drzewko-nominacji.

Słowa: Joanna Kania
Muzyka i wykonanie: Wojciech Mierzwiak
Nagranie i montaż: Dorota ZieniukZKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
26. 06. 2020

Dnia 26 czerwca 2020 roku z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020 na terenie przyszkolnego Miasteczka Ruchu Drogowego odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Uczestniczyli w nim Burmistrz Rogoźna Pan Roman Szuberski, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu Pan Włodzimierz Bogaczyk, ekspert do spraw bezpieczeństwa Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Pan Marek Szykor, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu – sekretarz redakcji Monitora Wielkopolskiego Pan Piotr Ratajczak oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Rogoźnie Pani Iwona Rzańska i społeczność uczniowska klasy 3a z wychowawczynią i rodzicami. W trakcie spotkania miało miejsce przekazanie darowizny o wartości 8.232,00 zł w postaci 4 rowerów TREK19 WAHO026, zestawu lamp APG JY-3209 oraz 4 kasków B-GER SOLSTICE z przeznaczeniem na kształcenie dzieci w zakresie wychowania komunikacyjnego. Radość dzieci była niesamowita szczególnie wtedy, kiedy mogły wypróbować nowe rowery, a Pani Dyrektor nie kryła dumy i zadowolenia ze współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Poznaniu.
Darczyńcy otrzymali podziękowania i zaproszenie do Rogozińskiej Trójki w celu zorganizowania Wojewódzkiego Konkursu o Ruchu Drogowym w przyszłym roku.

Elżbieta Kowala

>>KLASA 3 a<<
>>KLASA 3 b<<
>>KLASA 3 c<<
>>KLASA 3 d<<
>>ZAKOŃCZENIE ROKU<<POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW 2019/2020
26. 06. 2020

>>KLASA 8 a<<
>>KLASA 8 b<<
>>KLASA 8 c<<
>>KLASA 8 d<<ABSOLWENCI 2020
Egzamin ósmoklasisty w czasie epidemii i pod specjalnym rygorem
16-18. 06. 2020

>>J. POLSKI I MATEMATYKA<<
>>JĘZYKI OBCE<<SUKCESY SPORTOWE TRÓJKI W ROKU SZKOLNYM 2019/2020


Pandemia
12.03.2020

„Światowa Organizacja Zdrowia WHO ogłosiła 11 marca pandemię nowego koronawirusa, alarmując o rosnących zakażeniach na świecie, Dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus oświadczył, że spowodowana koronawirusem SARS-CoV-2 choroba COVID-19 może być określana jako pandemia.”


Dzień Kobiet w klasie 5a
5.03.2020

Akademia Bezpiecznego Puchatka to program edukacyjny, który uczy pierwszoklasistów, jak być bezpiecznym: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Nasza szkoła w tym roku szkolnym po raz kolejny włączyła się w realizację programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka". Głównym jego celem było wdrożenie uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, domu i w Internecie. Zadania programowe były realizowane przez uczniów klas I. Na podstawie proponowanych materiałów edukacyjnych wychowawcy klas pierwszych wraz z nauczycielem informatyki przeprowadzili cykl 4 zajęć zintegrowanych. Uczniowie oglądali filmy instruktażowe dotyczące bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Uczyli się rozróżniać sytuacje właściwego i niewłaściwego zachowania oraz wykonywali zadania praktyczne wypełniając karty pracy, czy ćwicząc na manekinie udzielanie pierwszej pomocy. W związku z programem „Akademia Puchatka” w salach, w których były realizowane zajęcia zostały przygotowane gazetki tematyczne. Uczestnicy programu otrzymali dyplomy oraz grę planszową prezentującą wszystkie przekazywane podczas programu treści. Pomogło to utrwalić wiedzę o zasadach ruchu drogowego, o tym jak unikać zagrożeń i jak bezpiecznie spędzać czas w szkole, w domu i podczas surfowania w Internecie. Uczestnictwo w tym programie wymagało od uczniów aktywności, zaangażowania i wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce. Program zakończył się wypełnieniem przez uczniów Testu Bezpieczeństwa i uzyskaniem certyfikatu „Klubu Bezpiecznego Puchatka".


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<Dzień Kobiet w klasie 5a
5.03.2020

Od ponad stu lat 8. marca każda kobieta, bez ograniczeń wiekowych, celebruje dzień, który powstał z myślą o niej. Tradycyjnie zostaje wtedy obdarowana przez płeć przeciwną kwiatami bądź upominkiem. Z tej okazji chłopcy z 5a kupili tulipany oraz złożyli życzenia koleżankom z klasy. Dodatkowo każda z nich otrzymała prezent- skarbonkę z unikalnym motywem kwiatowym oraz mottem. Dziewczęta uczesniczyły w różnych zadaniach m.in. zjedzeniu delicji zawieszonych na sznurku, odgadywaniu tajemniczych przedmiotów czy rozwiązywaniu quizu. Świetna zabawa, dobry humor i rywalizacja w grupach nieustannie dopisywała w grupie klasowej. Od ponad stu lat 8. marca każda kobieta, bez ograniczeń wiekowych, celebruje dzień, który powstał z myślą o niej. Tradycyjnie zostaje wtedy obdarowana przez płeć przeciwną kwiatami bądź upominkiem. Z tej okazji chłopcy z 5a kupili tulipany oraz złożyli życzenia koleżankom z klasy. Dodatkowo każda z nich otrzymała prezent- skarbonkę z unikalnym motywem kwiatowym oraz mottem. Dziewczęta uczesniczyły w różnych zadaniach m.in. zjedzeniu delicji zawieszonych na sznurku, odgadywaniu tajemniczych przedmiotów czy rozwiązywaniu quizu. Świetna zabawa, dobry humor i rywalizacja w grupach nieustannie dopisywała w grupie klasowej.
>>GALERIA<<Abc Ekonomii
02. 03. 2020

Jak co roku uczniowie naszej szkoły zmagali się z ortografią podczas konkursu. Dla jednych była to zabawa, a dla innych pięta achillesowa. W tym roku w Szkolnym Konkursie Ortograficznym wzięło udział 58 uczniów: 1 z klasy czwartej, 23 z klasy piątej, 12 z klasy szóstej, 9 z klasy siódmej i 13 z klasy ósmej. Należało wpisać brakujące litery („u” i „ó”, „rz” i „ż”, „ch” i „h” oraz „ę”, „ą”, „em”, „en”, „om”, „on”), napisać wyrazy z cząstką „nie” razem lub osobno, uzupełnić na początku wyraz małą lub wielką literą, a także wyjaśnić zasadę pisowni wskazanych wyrazów. Łącznie można było uzyskać 40 pkt. Uczniowie z największą ilością punktów będą reprezentować szkołę podczas Gminnego Konkursu Ortograficznego, który miałby odbyć się pod koniec roku szkolnego w naszej szkole gratuluję.
KLASA IV
Im - 34 pkt – Kreskowiak Julian

KLASA V
Im - 32 pkt - Lipka Izabela
IIm - 30 pkt - Disterheft Aleksandra

IIIm - 29 pkt - Frąckowiak, Nadia, Mikołowicz Aleksandra

IVm – 27 pkt - Baczyński, Igor, Czechowski Bartosz, Łatka Magdalena
Vm – 26 pkt - Łabiak Julia, Orzeszyna Sara, Pilarska Julia
 
KLASA VI
Im – 37 pkt - Janusz Hubert
IIm – 33 pkt - Czekaj Jakub
IIIm – 29 pkt - Geisler Julia, Ruks Zofia, Walkowiak Marcelina
IVm – 28 pkt - Drop Fabian
Vm – 26 pkt - Gidaszewska, Patrycja, Simińska Aleksandra

KLASA VII
Im – 36 pkt - Turtoń Noemi
IIm – 35 pkt - Jarmolińska Michalina
IIIm – 34 pkt - Szuberska Gabriela
IVm – 33 pkt - Lach Weronika
Vm – 32 pkt - Walensiak Natasza
 
KLASA VIII
Im - 36 pkt – Ciemny Zuzanna
IIm – 35 pkt - Grabowski Mikołaj
IIIm - 34 pkt - Mikołajewicz Laura
IVm – 32 pkt - Hibental Agata
Vm – 31 pkt - Reiss Nina

Organizator konkursu pani Danuta Czechowska gratuluje wszystkim uczestnikom konkursu


Abc Ekonomii
02. 03. 2020

W dniu 2 marca 2020 roku o godz. 9.00 Burmistrz Rogoźna  pan Roman Szuberski i Przewodnicząca Rady Powiatu Renata Tomaszewska zagościli w bibliotece szkolnej przy ulicy Kościuszki 28. Przybyli w celu przekazania pakietów dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz książek dla dzieci Abc Ekonomii.
>>GALERIA<<Konkurs Czytelniczy dla klas II „Chomik”-
18. 02. 2020

W dniu 18 lutego w naszej szkole przy ul. Kościuszki 28 odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy „Chomik” organizowany przez bibliotekarzy szkolnych. W konkursie wzięło udział 23 uczniów. Konkurs odbywał się na poziomie klas drugich szkoły podstawowej. Komisja konkursowa w składzie: p. Bożena Stępień – przewodniczący, p. Sylwia Sell – członek , p. Katarzyna Stanicka – członek wyłoniła laureatów konkursu:

I MIEJSCE :
Laura Daleka kl.2a,
Adam Sawiński k.2b,
Martyna Mania kl.2c,
Alicja Brodowicz kl.2d
Klaudia Kruger kl.2e

II MIEJSCE:
Patryk Szczepaniak kl.2e

III MIEJSCE:
Julia Graczyk kl.2a
Lena Struniawska kl.2b
Zuzanna Dobrochowska kl.2c
Nina Milewska kl.2d
Weronika Marchwiak kl.2d
 
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci książek. Natomiast uczestnikom konkursu wręczono dyplomy za udział.
>>GALERIA<<Szkolny Konkurs Walentynkowy Plastyczno-Literacki
14. 02. 2020

W dniu 14 lutego w bibliotece szkolnej rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Walentynkowy Plastyczno-Literacki. W konkursie wzięło udział 13 uczniów. Konkurs odbywał się na poziomie klas IV-VIII Komisja konkursowa w składzie:
p. Katarzyna Stanicka -przewodniczący,
p. Bożena Stępień- członek,
p. Sylwia Sell- członek
wyłoniła laureatów konkursu:
I miejsce:
Nadia Frąckowiak kl.5c
II miejsce:
Lena Stępień kl.5a
III miejsce:
Izabela Lipka kl.5a, Aron Goralewski 5a
Wyróżnienie:
Igor Baczyński kl.5b
Praca Igora Baczyńskiego została przekazana na licytację dla Natalki Pytlak.
Bibliotekarze serdecznie gratulują kreatywności, staranności wykonania kartek walentynkowych wszystkim uczestnikom!
>>GALERIA<<Wielki sukces chłopców z klas sportowych
13. 02. 2020r.
Od stycznia chłopcy z klas sportowych racznik 2007 i mł. przystąpili do rozgrywek w halową piłkę nożną. Po wywalczeniu mistrza gminy i powiatu stanęli do zmagań z rówieśnikami innych szkół w mistrzostwach rejonu. Wygrywając wszystkie mecze wywalczyli tytuł MISTRZA REJONU W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ Dzięki temu sukcesowi znaleźli się w gronie 8 najlepszych zespołów województwa wielkopolskiego. Finał odbył się 18 lutego w Krotoszynie, gdzie chłopcy wywalczyli 4 miejsce. Z rąk pana prezesa SZS Wielkopolska otrzymali dyplom w pięknej drewnianej oprawie z Igrzysk Dzieci. Uczeń naszej szkoły Kajetan Gomulec został wybrany do Dream Team Turnieju, za co otrzymał pamiątkową koszulkę i czapeczkę. Organizatorzy zapewnili uczestnikom obiad, a po zakończeniu turnieju słodkie upominki.
Skład Zespołu:
Kajetan Gomulec - Br
Mateusz Kasprzak – Br
Mateusz Węzik
Adrian Kujawa
Eryk Pauszek
Wojciech Jarzyniewski
Filip Fudziński
Kacper Mendelewski
Kacper Paczesny
Kacper Poor
Kamil Tabat – Rez.Szkolny konkurs recytatorski „Miłość niejedno ma imię”
13. 02. 2020r.

W przeddzień Dnia Świętego Walentego odbył się w szkole Konkurs Recytatorski „Miłość niejedno ma imię”. Wzięło w nim udział 26 recytatorów, którzy zobowiązani byli wybrać do recytacji utwór liryczny nawiązujący do tematyki miłosnej. Organizatorami konkursu i zarazem członkami komisji konkursowej były panie: Danuta Czechowska i Ewa Zawiska. W skład kryterium punktowania wchodziły następujące elementy: dobór repertuaru, dykcja i opanowanie pamięciowe tekstu. Łącznie recytator mógł uzyskać 10 pkt. Każde dziecko przedstawiło w sposób ciekawy własną interpretację tekstu, a rywalizacja była bardzo zacięta. Zwycięzcy postawili na klasykę, czyli wiersze „Niepewność” Adama Mickiewicza, „Nic dwa razy się nie zdarza” Wisławy Szymborskiej i „Hymn o miłości” św. Pawła z Tarsu.
Komisja po długich obradach postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:
I MIEJSCE:

Disterheft Aleksandra
Kaźmierczak Nadia

Łabiak Julia
II MIEJSCE:
Horoszkiewicz Kinga
Pierwoła Magdalena
Stępień Lena
Zając Jagoda

III MIEJSCE:

Budka
Frąckowiak Nadia
Orzeszyna Sara
Siodła Wiktoria

WYRÓŻNIENIE:

Drop Julia
Kubka Bartosz
Lipka Izabela
Zieliński Jeremi
Goralewski Aron
Pierudzka Gabriela
>>GALERIA<<DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
11. 02. 2020 r.

Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu przebiegał pod hasłem: "Działajmy razem!". Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Nasza szkoła wspierała to przedsięwzięcie przez zorganizowanie zajęć edukacyjnych na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów. Podczas lekcji z najmłodszymi uczniami przedstawiane były filmy, które uatrakcyjniały i ożywiały scenariusze. Ciekawe karty pracy- Infografiki zapełniły gazetki szkolne. Natomiast starsi uczniowie sprawdzali swoją wiedzę na tematy związane z bezpieczeństwem w Internecie poprzez wykonanie quizów online.
>>GALERIA<<Dzień Babci i Dziadka w kl. 1c
24. 01. 2020 r.

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 24 stycznia klasa 1c pod opieką wychowawczyni Sławomiry Mickiewicz przygotowała wspaniałą imprezę z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych, a nawet brać w nich czynny udział! Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez inscenizację, wiersze, piosenki oraz wspólną zabawę mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.
>>GALERIA<<Balik karnawałowy2020
21. 01. 2020 r.

>>GALERIA<<DZIEŃ PATRONA SZKOŁY
21. 01. 2020 r.

Tegoroczne obchody Dnia Patrona Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie w dniu 21 stycznia miały różnorodny charakter. Społeczność szkolna w tym dniu uczestniczyła w akademii i konkursie piosenki patriotycznej. Najmłodsza część uczniów świętowała biorąc udział w balu przebierańców. Program artystyczny przedstawili uczniowie klas VIII pod opieką pań Agaty Pasternak i  Renaty Piechowiak. Nie brakowało wzruszających pieśni, wierszy i faktów z historii. Obchody Dnia Patrona zakończyły się na sali gimnastycznej gdzie odbył się konkurs piosenki patriotycznej uczniów klas IV-VIII.
>>GALERIA<<WYJAZD NA LODOWISKO
15. 01. 2020 

Gdy 22 grudnia 2020r. rozpoczęła się kalendarzowa zima, wszyscy liczyli na to, że niedługo spadnie śnieg. Dzieci marzą o ulepieniu bałwana, rzucaniu się śnieżkami, zabawach na śniegu… Jednak w tym roku zima nas oszczędza: jezioro nie zamarzło, śnieg nie spadł, więc trzeba było sobie to jakoś zrekompensować. W związku z tym uczniowie klasy 5a i 5d udali się na lodowisko do Wągrowca. Zaledwie ¼ dzieci umiała jeździć na łyżwach, kolejna ¼ dawno jeździła i już nie bardzo pamięta, natomiast połowa dzieci w ogóle nie miała łyżew na nogach. Najpierw była nauka zapinania łyżew, później nauka w nich chodzenia, no i próba pokonania odcinka lodowego. Dobrze, że dzieci mają niesamowity humor, bo śmiechu było co niemiara! Opiekunowie byli pod wielkim wrażeniem, bo po godzinie wszyscy już jeździli na łyżwach!
>>GALERIA<<,,W krainie wierszy Brzechwy i Tuwima” 
15. 01. 2020 r.

W dniu 15 stycznia 2020 roku w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania panie bibliotekarki Sylwia Sell i Bożena Stępień zorganizowały w przedszkolu Bajkowy Świat w Rogoźnie wydarzenie czytelnicze pt.: ,,W krainie wierszy Brzechwy i Tuwima.” Przedszkolaki po wysłuchaniu tekstów sławnych autorów ,,stawali się” ilustratorami i małymi artystami rysunków, które można podziwiać na gazetkach. Ta forma pracy spotkała się z dużym entuzjazmem dzieci. Trzylatki, czterolatki i pięciolatki chętnie słuchały, odpowiadały na pytania oraz wykonywały prace plastyczne. Nie obyło się bez wspólnych zabaw ruchowych i odśpiewania piosenek nawiązujących do wierszy.


Wigilie klasowe  
20. 12. 2019 r.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły przed świętami Bożego Narodzenia spotykamy się na klasowych wigiliach. Dzięki pomocy rodziców uczniów we wszystkich klasach przygotowano uroczysty poczęstunek. Wspólnie spędzony czas to chwile radosne, pełne wzruszeń i dobrych życzeń. Dzieląc się opłatkiem, obdarowując się drobnymi prezentami i śpiewając kolędy wszyscy składali sobie świąteczne życzenia .
>>Klasa 3a<<
>>Klasa 5a<<PAKA DLA DZIECIAKA  
13. 12. 2019 r.

Przedświąteczne akcje charytatywne to w naszej szkole tradycja. W tym roku po raz kolejny uczestniczyliśmy w  akcji ,,Paka dla Dzieciaka” i  „Paka dla Seniora” organizowanej przez stowarzyszenie Monar. Na naszym terenie zbiórka przeprowadzana jest w porozumieniu z Ośrodkiem Pomocy Bliźniemu Markot z Gościejewa. Zebrane słodycze, zabawki i artykuły spożywcze zostały przekazane 13 grudnia ok. 200 dzieciom z najuboższym rodzin z gminy Rogoźno. Sto  paczek dotarło do osób starszych i samotnych . W naszej szkole zbiórka trwała od 28 listopada do 10 grudnia 2019 roku. Koordynatorką akcji była pani Sylwia Sell we współpracy z panią Bożeną Stępień.
>>GALERIA<<Warsztaty z pierwszej pomocy w kl. 5d  
10. 12. 2019 r.

10 grudnia 2019 roku klasa 5d gościła na lekcji wychowawczej wykwalifikowanego ratownika medycznego. Pani Alicja Kosturska przeprowadziła z uczniami warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie poznali podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy oraz wzywania pomocy, ćwiczyli prawidłowe wykonywanie resuscytacji krążeniowo – oddechowej oraz układanie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej Dodatkowo mieli okazję przekonać się jak działa defibrylator AED.
>>GALERIA<<Mikołajkowa wycieczka klasy 2c
10. 12. 2019 r.

Z okazji mikołajek klasa 2c wraz z panią Grażyną Karoń uczestniczyła w wycieczce do Poznania. Uczniowie obejrzeli film przyrodniczy pt. "Dzikie z natury" utworzony trójwymiarowej w technologii IMAX, co dla niektórych była nowość. Następnie zwiedzali jarmarki świąteczne na Starym Rynku i Placu Wolności. Na zakończenie oglądali poznańskie koziołki -tym razem w świątecznej odsłonie!
>>GALERIA<<Klasa 1c i 3 a na wycieczce w Gnieźnie
10. 12. 2019 r.

10 grudnia wcześnie rano uczniowie z klas 1c i 3a wyruszyli do Gniezna do ,,Krainy Bombek”. Zwiedzając  fabrykę, dzieci mogły poznać poszczególne etapy produkcji tych tradycyjnych ozdób świątecznych. Podczas warsztatów plastycznych każdy miał możliwość pomalowania kilku bombek według własnego pomysłu. Własnoręcznie ozdobione bombki można było zabrać do domu. Był też czas by zakupić ozdoby, wybierając je z bogatej oferty w sklepiku producenta.    Następnym etapem wycieczki była wizyta oddziale Banku PKO BP w Gnieźnie. Tam dzieci poznały tajniki pracy bankowców ,,od kuchni”. Zaglądały do skarbca i otwierały sejfy, przeliczali w liczarce 10 tysięcy złotych. Dowiedzieli się, jak sprawdzić czy banknoty nie są fałszywe. Widzieli też ,,cegiełkę” z banknotów zużytych, które przeznacza się do likwidacji. Kolejnym etapem wycieczki był spacer po mieście. Na koniec wycieczkowicze dotarli do teatru, gdzie oglądali spektakl ,,Wigilijna opowieść”
>>GALERIA<<Jasełka 2019
9. 12. 2019 r.

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. Przedstawienie jasełkowe w tym roku zostało zaprezentowane już 9 grudnia przez brać uczniowską rogozińskiej trójeczki pod opieką katechety pana Wojciecha Mierzwiaka. Po raz kolejny uczniowie przypomnieli wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dziecię. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały wspaniale dobrane piosenki oraz wystrój. Po występie głos zabrała pani dyrektor Izabela Konewka, która serdecznie podziękowała młodym aktorom i złożyła wszystkim świąteczne życzenia.
>>GALERIA<<Eliminacje rejonowe XXVIII Olimpiady „promocji zdrowego stylu życia"
9. 12. 2019 r.

9 grudnia 2019 roku w sali Starostwa Powiatowego w Obornikach odbyły się eliminacje rejonowe XXVIII Olimpiady „Promocji Zdrowego Stylu Życia”. W Olimpiadzie udział wzięła młodzież szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu obornickiego. Ogółem 27 uczniów reprezentujących 9 szkół, w tym 5 podstawowych i 4 ponadpodstawowe. Celem Olimpiady było promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży szkolnej. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Ciemny z kl. 8c, Aleksander Drewicz z kl. 8b. Niestety tym razem uczniom nie udało się dojść do podium. Wszyscy uczestnicy Olimpiady otrzymali dyplomy uczestnictwa i drobne upominki.
>>GALERIA<<Piernikowe mikołajki w kl.3a
06. 12. 2019 r.

Uczniowie kl. 3a z pomocą mam zdobili pierniki, które upiekła dla nich mama Wiktora. Pani Kasia przygotowała też jadalny i kolorowy lukier do zdobienia pierników. Uczniowie pięknie i apetycznie ozdobili swoje pierniki. W czasie zajęć odwiedził uczniów św. Mikołaj
>>GALERIA<<„Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska”
03. 12. 2019 r.

Dnia 03 grudnia o godzinie 9:30 reprezentanci klas 4a, 6d, 7c, 8b, 8c i 8d wyruszyli do schroniska "Azorek" w Obornikach. Zbiórkę karmy na terenie naszej szkoły ,zorganizował pan Maciej Bosiacki przy współpracy z panią Sylwią Sell opiekunem Szkolnego Koła PCK. W tym roku udało nam się zebrać ponad 130 kg karmy. Opiekunka schroniska opowiedziała wolontariuszom z rogozińskiej trójki o psach, które obecnie przebywają w schronisku, a jest ich 77. Z pięcioma z nich, mimo chłodu uczniowie mieli możliwość pospacerować. Około południa wizyta w schronisku dobiegła końca. 
>>GALERIA<<Klasa 2c w Muzeum Regionalnym
03. 12. 2019 r.

We wtorek, 3 grudnia br. kl.2c wybrała się z wizytą do Muzeum Regionalnego im. W. Dutkiewicz w naszym mieście. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach bożonarodzeniowych "Malowanie bombki choinkowej". Po wysłuchaniu historii o różnych ozdobach świątecznych, dzieci z wielkim przejęciem malowały i ozdabiały swoje bombki.
>>GALERIA<<

Grażyna KarońAndrzejkowy zawrót głowy w kl.3a
29. 11. 2019 r.

>>GALERIA<<Dzień Pluszowego Misia
25. 11. 2019 r.

25 listopada na całym ¶wiecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia.
Dzień ten uczciły również najmłodsze dzieci ze Szkoły Podstawowej nr3. W poniedziałek każdy pierwszoklasista z u¶miechem na twarzy przekraczał próg sali dzierż±c w r±czce ulubionego pluszaka.
W tym roku nasz± uroczysto¶ć zaczęła pani dyrektor Elżbieta Kowala, która przywitała wszystkie dzieci z klas pierwszych.
Uczennice z klasy Va: Lena Stępień, Izabela Lipka, Kinga Horoszkiewicz i Julia Rodowska piosenkami i wierszykami o misiach wprowadziły przybyłych na uroczysto¶ć w miły nastrój.
Następnie obejrzeli¶my prezentację multimedialn± o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek. Nie obyło się również bez zagadek dotycz±cych misiów.
Po przedstawieniu dzieci układały misiowe puzzle, które przyklejały na kartki. Na pami±tkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał misiow± kolorowankę-poł±cz kropki.
Ciekaw± atrakcj± była też przygotowana przez nauczycielki prowadz±ce uroczysto¶ć fotobudka misiowa, w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie.
Uroczysto¶ć przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Bibliotekarze
>>GALERIA<<

BibliotekarzeWarsztaty bożonarodzeniowe!

Zachęcamy do udziału w warsztatach bożonarodzeniowych, które odbywaj± się w Muzeum Regionalnym w RogoĽnie. Prowadz±ca bardzo ciekawie opowiada o tradycjach bożonarodzeniowych oraz o samych ozdobach ¶wi±tecznych. Uczestnicy maj± okazję malować własnoręcznie bombki, które s± niepowtarzalne i ozdob± tegoroczn± choinkę.
>>GALERIA<<

Uczniowie klasy 3a z wychowawczyni±.W klasie 1c

KIEDY NA ZIEMI ŻYŁY DINOZAURY. Od kilku dni poznajemy ciekawostki z prehistorii. Odkrywali¶my tajniki pracy PALEONTOLOGÓW, dzięki którym możemy się wiele dowiedzieć między innymi o dinozaurach. Bardzo ciekawił nas wygl±d i sposób życia tych wielkich gadów, które wymarły wiele milionów lat temu. Na podstawie zdobytych wiadomo¶ci, stworzyli¶my w grupach wyobrażany sobie przez nas prehistoryczny krajobraz. Efekty naszej pracy można zobaczyć w galerii.
>>GALERIA<<

S. MickiewiczPrzedstawienie - "Jestem bezpieczny!"

Uczniowie kl.III a z wychowawczyni± przygotowali przedstawienie dla uczniów klas I - III w ramach projektu profilaktyczno - wychowawczego szkoły " Szkoła wolna od zagrożeń" pt.: "Jestem bezpieczny". Wysłano z aplikacji mobilnej WP Poczty
>>GALERIA<<

K. DolataSZKOLNY ETAP XXVIII OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA
19. 11. 2019 r.

W dniu 19 listopada 2019 roku o godzinie 8.00 i 10.55 w sali 212 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w RogoĽnie odbył się SZKOLNY ETAP XXVIII OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 24 uczniów przedstawiciele klas siódmych, ósmych. Komisja w składzie: Przewodnicz±ca: Opiekun Szkolnego Koła PCK p. Sylwia Sell, członkowie: p. Bożena Stępień, p. Katarzyna Stanicka wyłoniła zwycięzców:

I miejsce: Aleksander Drewicz kl.8b
II miejsce :Zuzanna Ciemny kl.8c
III miejsce Piotr Pijanowski kl.7a

Laureaci olimpiady będ± reprezentować nasz± w powiatowych eliminacjach, które odbęd± się 09.12.2019 roku o godzinie 9.00 w Starostwie Powiatowym w Obornikach. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy, laureatom życzymy powodzenia.
>>GALERIA<<

Sylwia SellWARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ - KLASA VA
12 11. 2019

12 listopada 2019r. mgr Alicja Kosturska - ratownik medyczny - przeprowadziła w klasie sportowej warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej. Było podej¶cie do poszkodowanego, nieprzytomny nieoddychaj±cy - RKO (resuscytacja kr±żeniowo - oddechowa) z użyciem AED (defibrylatora) oraz nieprzytomny oddychaj±cy - pozycja boczna bezpieczna. Wszyscy uczniowie trenowali RKO na manekinie i uczyli się, jak poprawnie użyć AED. Zasób wiedzy teoretycznej i praktycznej na pewno pomoże młodzieży w przyszło¶ci. Każdy upewnił się, że pomaganie nie jest wcale takie trudne, ale należy wiedzieć - jak pomóc!

Danuta Czechowska

>>GALERIA<<"NIEPODLEGŁA DO HYMNU"
08 11. 2019DYPLOM
IX EDYCJA GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
07 11. 2019

Dnia O8.11.2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich odbył się IX Gminny Konkurs Recytatorski ,,W hołdzie OjczyĽnie". Tego dnia go¶cili¶my w murach naszej szkoły 29 uczestników wraz z opiekunami.
W konkursie wzięli udział uczniowie SP nr 3 w RogoĽnie, SP nr 2 w RogoĽnie, SP w Pru¶cach, SP w Budziszewku, SP w Parkowie.
Każdy uczestnik konkursu mógł sobie wybrać do recytacji utwór nawi±zuj±cy do tematyki patriotycznej. Recytator mógł uzyskać maksymalnie 16 punktów, a na kryterium punktowania składały się następuj±ce elementy: dobór repertuaru, znajomo¶ć tekstu,dykcja i interpretacja, wrażenie artystyczne.
Organizatorami konkursu były panie: Danuta Czechowska, Bożena Stępień ,Ewa Zawiska, Sylwia Sell.
Konkurs odbył się w sali gimnastycznej przy ulicy Ko¶ciuszki 28, w której o wystój postarała się pani Bożena Stępień.
Jury w składzie Sylwia Sell, Agata Fujak, Julia Krug wytypowało zwycięzców:

Poziom pierwszy klasy I-III szkoła podstawowa

I miejsce-Aleksander Maciejewski SP 2 RogoĽno
II miejsce-Martyna Citar SP Budziszewko
III miejsce- Julia Jurga SP Pru¶ce
wyróżnienie - Jagoda Gruszka SP Pru¶cie

Poziom drugi klasy IV-VI szkoła podstawowa

I miejsce - Bartosz Krotecki SP 2 RogoĽno
II miejsce - Wojciech Wahlich SP 2 RogoĽno
III miejsce - Aleksandra Disterheft SP 3 RogoĽno
wyróżnienie - Zuzanna Mielcarek SP Parkowo

Poziom 3 klasy VII-VIII szkoły podstawowej:

I miejsce - Wiktoria Ignasiak SP 2 RogoĽno
II miejsce - Marta Szacik SP w Parkowie
III miejsce - Aleksander Drewicz SP 3 RogoĽno
Wyróżnienie - Lukrecja Szafrańska SP Budziszewko


Nagrodę publiczno¶ci otrzymała Aleksandra Disterheft SP 3 RogoĽno
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!!!

Sylwia Sell

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES-MATEMATYKA.PLUS
08 11. 2019

>>GALERIA<<Apel z okazji ¦więta Niepodległo¶ci
07 11. 2019

Dnia 8 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się montaż słowno- muzyczny upamiętniaj±cy ¦więto Niepodległo¶ci. Piosenki i wiersze nawi±zywały do wydarzeń zwi±zanych z walk± o nieodległo¶ć na przestrzeni 123 lat niewoli, kiedy to nasza Ojczyzna została podzielona przez trzech zaborców Rosję, Prusy i Austrię i zniknęła z map ¶wiata. Apel przygotowali uczniowie z klasy VI c, VIb i Vc pod opiek± pani Agaty Pasternak i pani Ewy Zawiskiej.
>>GALERIA<<Przed ¦więtem Wszystkich ¦więtych
31 10. 2019

Uczniowie klasy 3a pamiętaj± o poległych w Powstaniu Wielkopolskim oraz w czasie II wojny ¶wiatowej mieszkańcach RogoĽna i okolicznych miejscowo¶ci, dlatego udali się 31.10. 19r. na Plac Powstańców Wielkopolskich i zapalili znicze. Wspominali innych poległych, których mogiły znajduj± się w okolicznych lasach.

K. Dolata

>>GALERIA<<konkurs recytatorski "W hołdzie OjczyĽnie" dla uczniów klas IV-VIII
31 10. 2019

Dnia 31.10.2019 roku odbył się szkolny konkurs recytatorski "W hołdzie OjczyĽnie" dla uczniów klas IV-VIII.
Celem konkursu było kształtowanie w¶ród uczniów postaw patriotycznych, uwrażliwienie i budzenie zainteresowań przeszło¶ci±, kształtowanie indywidualnych uzdolnień uczniów, propagowanie wiedzy o historii narodu polskiego, przybliżenie uczestnikom dorobku poetów polskich, kreowanie wrażliwo¶ci artystycznych oraz doskonalenie warsztatu recytatorskiego i kultury żywego słowa.
Jury w składzie: Bożena Stępień, Danuta Czechowska i Ewa Zawiska wytypowało zwycięzców:

poziom VII-VIII
I miejsce -Aleksander Drewicz 8b
Nina Reiss 8b
II miejsce -Michalina Jarmolińska 7b
III miejsce-Eryk Niespodziany 8c

poziom IV-VI
I miejsce- Aleksandra Disterheft 5c
Lena Stępień 5a
II miejsce-Igor Baczyński- 5b
Nadia Fr±ckowiak-5c
III miejsce-Zofia Skomurska 4a
Amelia Nowak 4a

Wyróżnienie:
Maria Budka 6b
Izabela Lipka 5a

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy! Aleksander Drewicz, Nina Reiss, Aleksandra Disterheft i Lena Stępień będ± reprezentować nasz± szkołę na Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 7 listopada 2019 roku.

Ewa Zawiska

>>GALERIA<<¦WIĘTO DYNI W KLASIE 1A

Dynia jest to warzywo, które wyrasta w wielu odmianach - jej owoce s± bardzo zróżnicowane pod względem rozmiarów - od drobnych, kilkusetgramowych dyniek do kilkusetkilogramowych gigantów. Podczas ¦więta Dyni w klasie 1a, dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, w których na pocz±tku wykonywały zadania zwi±zane z rozpoznawaniem zaznaczonych obrazków, następnie w grupach współpracowali wyklejaj±c kontury dyni kolorow± krep±.

Agnieszka Czarnecka

>>GALERIA<<SAŁATKA OWOCOWA KLASY 1A

Podczas omawiania tematów o zdrowym odżywianiu, zadaniem klasy 1a było przygotowanie sałatki owocowej. Po omówieniu zasad postępowania przy przygotowywaniu posiłków, znaczeniu witamin dla prawidłowego funkcjonowania organizmu dzieci zabrały się do pracy. Zadaniem każdego ucznia było obranie przyniesionych składników, pokrojenie ich w kosteczke i przełożenie do miseczki. Sałatka owocowa wy¶mienicie smakowała podczas drugiego ¶niadania.

Agnieszka Czarnecka

>>GALERIA<<KLASA 1 A W GOSPODARSTWIE ROLNYM
30 10. 2019

W dniu 30 paĽdziernika klasa 1a odwiedziła gosporadarstwo rolne. Dzieci mogły zobaczyć wiejskie podwórko, maszyny rolnicze i hodowane tam zwierzęta. Zajrzały do kurnika, chlewika, klatek z królikami. Dowiedziały się jakie produkty otrzymujemy dzięki hodowli tych zwierz±t. Uczniowie zapoznali się również z prac± gospodarza i wła¶ciwym zachowaniem wobec zwierz±t i ich domów.

Agnieszka Czarnecka

>>GALERIA<<WYJAZD DO KINA NA FILM "BYŁ SOBIE PIES 2"
29 10. 2019

S± takie filmy, które wzruszaj± w każdym wieku. Jednym z nich jest bestseller "Był sobie pies 2". Opowiada o przyjaĽni Ethana i jego wnuczki Clarity ze wspaniałym psem Bailey. Czworonóg na zadanie, które musi wykonać - opiekować się dziewczyn±, która zawsze wpada w kłopoty.
Do kina we W±growcu na ten wspaniały film udało się wiele dzieci i młodzieży, m.in. klasy IA i ID oraz VA, VB, VD, VE i VID. Wszyscy wyszli zadowoleni, wzruszeni i każdy znalazł co¶ dla siebie. Szeroka tematyka i wartka akcja to pouczaj±ca lekcja o przyjaĽni.

Danuta Czechowska

>>GALERIA<<Lekcja wychowawcza w klasie 7c
10. 2019

Co to jest szkolna agresja? Czy byłe¶ ¶wiadkiem szkolnej agresji? Czy byłe¶/ jeste¶ ofiar± szkolnej agresji? Jak zmierzyć się ze zjawiskiem szkolnej agresji? A w końcu czy szkolnej agresji można zapobiec? Je¶li tak, to w jaki sposób? Gdzie się zgłosić po pomoc? Na te i wiele innych, ważnych pytań próbowali znaleĽć odpowiedzi uczniowie klasy 7c na lekcji wychowawczej nt "Szkolna agresja - czy to temat tabu? Na lekcji uczniowie dowiedzieli się między innymi o aktach prawnych reguluj±cych czyny sprawcy i o tym, że zachowanie sprawcy takich czynno¶ci jak nękanie, wzbudzanie poczucia zagrożenia, naruszanie prywatno¶ci innej osoby jest przestępstwem zagrożonym kar± do 3 lat pozbawienia wolno¶ci.

Renata Czechowska-wychowawca klasy 7c

>>GALERIA<<Pierwsza Pomoc Przedmedyczna 7c
10. 2019

Numer alarmowy 112, któż go nie zna? Ale czy wiesz, jak się zachować zanim wezwiesz pomoc? Dlaczego bezpieczeństwo własne w ratowaniu zdrowia i życia innej osoby jest tak ważne? Co oznaczaj± cztery pierwsze minuty? Co to jest tzw. złota godzina? Dlaczego nie zawsze możliwy jest transport poszkodowanego Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym? Aż w końcu, AED - mały sprzęt, a ogromne możliwo¶ci. Na te i wiele innych bardzo ważnych pytań dotycz±cych Pierwszej Pomocy Przedmedycznej odpowiedziała uczniom klasy 7c Ratownik Medyczny pani Alicja Kosturska. Uczniowie nabyli również i mieli możliwo¶ć przećwiczenia umiejętno¶ci udzielenia pomocy poszkodowanemu w przypadku zasłabnięć, omdleń. Dowiedzieli się jak postępować w przypadku oparzeń, jak zachować się w sytuacji z chorym na epilepsję. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Alicji za profesjonalne przekazanie fachowej i tak ważnej wiedzy, dzięki której wiemy już co zrobić i jak się zachować w przypadku sytuacji zagrażaj±cej zdrowiu lub życiu własnemu lub innych.

Uczniowie klasy 7 c z wychowawczyni±.

>>GALERIA<<SPOTKANIE Z POLICJˇ
25 10. 2019

25 paĽdziernika 2019r. zorganizowano w naszej szkole spotkanie dla uczniów klas 7 i 8 z przedstawicielem Policji w RogoĽnie p. Anet± Stróżewsk±. Poruszono bardzo ważn± kwestię zachowania bezpieczeństwa na terenie szkoły, jak i poza ni±. Pani policjantka zwróciła również uwagę na zjawisko cyberprzemocy. Istotn± spraw±, na której skupił się nasz go¶ć w trakcie prelekcji, była odpowiedzialno¶ci nieletnich wobec prawa. Uczniowie z uwag± i zainteresowaniem słuchali rad i przestróg pani policjantki.
>>GALERIA<<EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA"CodeWeek"
5-20. 10. 2019

Od 5 do 20 paĽdziernika w całej Europie, ¶więtowali¶my Europejski Tydzień Kodowania, czyli CodeWeek2019. To inicjatywa, w ramach której ¶więtujemy kreatywno¶ć, rozwi±zywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania zwi±zane z technologi±. Główn± ide± stoj±c± za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie dzieciom, młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie w±tpliwo¶ci i mitów otaczaj±cych te umiejętno¶ci.
W ramach tego ¶więta w naszej szkole, niezależnie od poziomu zaawansowania organizowane były zajęcia podczas których dzieci bawiły się programowaniem. Były to lekcje informatyki z robotami, z wykorzystaniem platformy Code.org, Scratch.mit.edu, gier interaktywnych Scittie Go, rysowanie według okre¶lonego kodu itp. Zajęcia te pozwoliły dzieciom odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. Wszystko odbywało się w formie przyjaznej zabawy i przybliżyło w zabawny i przyjazny sposób język komputerowy.

D. Zieniuk>>GALERIA<<Za nami Europejski Tydzień Kodowania 2016

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania 2019 w naszej szkole, podobnie jak w całej Europie, miały miejsce zajęcia przybliżaj±ce dzieciom kodowanie. Uczniowie klas 8 mieli możliwo¶ć uczestniczenia w wydarzeniu tworz±c animacje oraz swoje autorskie programy dzięki innowacyjnej aplikacji PixBlocks do nauki programowania. Platforma wyróżnia się tym, że naucza zarówno programowania wizualnego, jak i tekstowego Python.

K.Stanicka

>>GALERIA<<PASOWANIE NA UCZNIA
17. 10. 2019

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<Wycieczka do CE Łamigłówka
17. 10. 2019

17 paĽdziernika uczniowie kl. 3a i 3c pojechali na wycieczkę do Suchego Lasu do Centrum Edukacyjnego Łamigłówka i uczestniczyli w zajęciach pt. "Matematyka wokół nas". Podczas zajęć uczniowie mieli okazję poszerzyć swoj± wiedzę matematyczn± poprzez zabawę oraz różne gry logiczne. CE Łamigłówka dysponuje dużym zbiorem zabawek interaktywnych oraz gier logicznych. Polecamy udział w tych zajęciach, ponieważ s± bardzo ciekawe.

K. Dolata

>>GALERIA<<DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2019
14. 10. 2019

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<WYCIECZKA DO TEATRU CORTIQE W POZNANIU
07. 10. 2019

7 paĽdziernika 2019 roku uczniowie klas 5 pojechali do Poznania do Teatru Cortiqe im. Anny NiedĽwiedĽ na spektakl teatralny pt. "Cylia". Był on inspirację barokowej sztuki baletowej. Teatr mie¶ci się w pobliżu Ogólnokształc±cej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej - Lipczyńskiej, której to uczniowie grali w przedstawieniu.
Uczniowie naszej szkoły z zachwytem obserwowali grę około 100 aktorów, ich piękne, barwne stroje, perfekcyjny taniec i zgranie, a przede wszystkim elementy akrobatyki, podczas których z wrażenia otwierali usta i nagradzali aktorów gromkimi brawami. Pi±toklasi¶ci "poczuli" klimat teatru i docenili rzeteln± pracę młodych aktorów. Prawidłowo się zachowywali i po przedstawieniu wyszli z u¶miechami na twarzach. Dla niektórych udział w przedstawieniu był pierwszy i miejmy nadzieję, że nie ostatni.

Izabela Bouaroua

>>GALERIA<<"NOC ZAWODOWCÓW"
04. 10. 2019

4 paĽdziernika 2019r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. UNICEF w Obornikach odbyła się "Noc Zawodowców". W wydarzeniu tym brali udział uczniowie klas ósmych naszej placówki. Młodzież miała okazję poznać ofertę szkolnictwa branżowego i technicznego w naszej okolicy. Zainteresowaniem naszych uczniów cieszyły się stoiska praktycznej nauki zawodu oraz stoiska pracodawców.

Alicja Gruszczyńska Ostrowska
Agata Ma¶lewska

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<W naszej klasie 1c.

Już ponad miesi±c jeste¶my w klasie pierwszej. Znamy się już całkiem dobrze. Wspólnie się bawimy, uczymy i zdobywamy nowe umiejętno¶ci. Na jednej z lekcji, pomagaj±c sobie nawzajem, przygotowali¶my sałatkę warzywn±. Z zadowoleniem j± póĽniej zjedli¶my - była smaczna. Uczcili¶my też Dzień Chłopca.

/S. Mickiewicz/

>>GALERIA<<PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

>>GALERIA<<DZIEŃ CHŁOPCA W KLASIE I d
30.09.2019 r.

Dzień Chłopca jest obchodzony w Polsce 30 wrze¶nia. Również w klasie Id była pierwsza wspólna zabawa. Wychowawczyni wraz z dziewczynkami przygotowała zabawy dla chłopców. Pierwsz± z nich było jedzenie kisielu bez użycia r±k. Chłopcy spisali się na medal. Następnym zadaniem było grupowe rysowanie samochodu na tablicy. Każdy chłopiec mógł narysować tylko jedn± kreskę. I tym razem chłopcy sprostali zadaniu. Co prawda powstały pojazdy z przyszło¶ci, ale nigdy nie wiadomo, jakimi samochodami będziemy jeĽdzić za 50 czy 100 lat. Kolejne zadanie polegało na zrobieniu warkocza dziewczętom. Dziewczynki zgodziły się na "wypożyczenie" włosów i w ten sposób chłopcy mogli spróbować swoich sił jako fryzjerzy. Nie wiem czy dziewczynki mogłyby wyj¶ć z takimi fryzurami, ale za to ¶wietnie się bawiły. Dopełnieniem dobrej zabawy był pyszny placek - sernik, upieczony przez dziadka jednego z uczniów, za co serdecznie dziękujemy. Ostatnim punktem naszego wspólnego ¶więtowania było zrobienie sałatki owocowej. Największ± frajd± było dekorowanie sałatki bit± ¶mietan± i wspólna konsumpcja.

Małgorzata Siwak

>>GALERIA<<DZIEŃ CHŁOPCA W KLASIE VA
30.09.2019 r.
Dzień Chłopca to szczególny dzień dla wszystkich chłopców naszej klasy. Dla uczczenia tego ¶więta samorz±d klasowy zorganizował szereg niespodzianek - konkurencji dla swoich kolegów. Dziewczęta zadbały o to, aby ten dzień był wyj±tkowy i na długo zapadł im w pamięci.
Chłopcy pokonywali slalom w butach na wysokich obcasach, rozpoznawali przyprawy po smaku i zapachu, rywalizowali w odbijaniu piłki, dmuchaniu balonów oraz biegali z łyżk± w ustach, na której leżała piłeczka. Mieli też okazję wykazać się zdolno¶ciami artystycznymi, wykonuj±c fryzury na głowach koleżanek - ochotniczek oraz rysuj±c portret Julki.
Aby dowiedzieć się, jaki los ich czeka, na głos odczytywali tre¶ć wróżb ukrytych w upieczonych na tę okazję babeczkach. ¦miechu było co niemiara, gdyż niektóre przepowiednie pasowały w 100 % do ich wła¶ciciela. Aby sprawdzić stan wiedzy na temat ¶wiata kobiet, dziewczęta zadawały kolegom pytania, ale niestety ich wiedza wymaga jeszcze uzupełnienia.
Na koniec oprócz życzeń każdy chłopiec otrzymał skarbonkę z mottem życiowym i imieniem lub pseudonimem. Wszyscy oczywi¶cie deklarowali, że zaczynaj± oszczędzać. Mamy nadzieję, że na imprezę z okazji Dnia Kobiet chłopcy też przygotuj± wspaniałe konkursy.

/Iza Lipka i Lena Stępień/

>>GALERIA<<Spotkanie z przedstawicielk± policji.
18.09.2019 r.

18 wrze¶nia uczniowie klas 1-3 spotkali się z przedstawicielk± policji. Pani młodszy aspirant Aneta Stróżewska przypomniała naszym uczniom zasady bezpiecznego zachowania na drodze, w czasie kiedy sami przebywaj± w domu oraz podczas kontaktów z obcymi. Odpowiadała również na pytania dzieci. Niestety nie udało się spotkać z sierżantem Pyrkiem, ale dzieci otrzymały zapewnienie, że w najbliższym czasie takie spotkanie zostanie zorganizowane.

G. Karoń

>>GALERIA<<Klasa 3a na działce
13.09.2019 r.

Dnia 13 wrze¶nia uczniowie klasy 3a zostali zaproszeni przez mamę Wiktora na działkę. Pani Kasia pokazała uczniom różne uprawy i odmiany warzyw i owoców uprawianych w skrzynkach. Wycieczka była owocna i przyjemna.

K. Dolata

>>GALERIA<<Wycieczka do Warszawy w ramach nagrody Pani poseł Marii Janyska dla uczestników konkursu Jestem Polakiem 2018.

W ramach nagrody Pani poseł Marii Janyska dla uczestników konkursu Jestem Polakiem 2018 dzieci pojechały na wycieczkę do Warszawy, gdzie zwiedzały Sejm, uczestniczyły w spotkaniu z Pani± poseł oraz zwiedzały Stadion Narodowy. Wycieczka miała miejsce 05 wrze¶nia.
I miejsce - Lena Rutkowska IIIc,
wyróżnienia: Wiktor Pacholski - kl. IIIc oraz Maja Kismann kl.IIIa.
>>GALERIA<<ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
02.09.2019 r.

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<Mistrzostwa Europy zespołów Mażoretkowych (International Association of Majorette-Sport)
14-20.08.2019 r.

W dniach 14-20 sierpnia 2019 roku grupa taneczna Pa-Mar-Sze (w skład której wchodz± uczennice klas 8d - Amelia Rogińska oraz 8a - Laura Pacholska oraz Zuzanna Kubiak) reprezentowała RogoĽno podczas Mistrzostw Europy zespołów Mażoretkowych (International Association of Majorette-Sport) na Węgrzech w miejscowo¶ci Györ. Dzięwczęta przez wszystkie dni rywalizowały z 73 innymi zespołami, które przyjechały tam z 12 państw Europy. Pa-Mar-Sze zaprezentowały ł±cznie 10 choreografii, a jeden z ich układów, zatańczony przez starsze koleżanki z zespołu zdobył złoty medal na owych zawodach. Natomiast jako cała grupa uzyskały dwa razy czwarte miejsce, przegrywaj±c z trzecim miejscem o 0,02 pkt.

Zuzanna Kubiak-klasa 8a


>>Rok szkolny 2018/2019 <<
>>Rok szkolny 2017/2018 <<
>>Rok szkolny 2016/2017 <<
>>Rok szkolny 2015/2016 <<
>>Rok szkolny 2014/2015 <<
>>Rok szkolny 2013/2014 <<
>>Rok szkolny 2012/2013 <<
>>Rok szkolny 2011/2012 <<
>>Rok szkolny 2010/2011 <<
>>Rok szkolny 2009/2010 <<
>>Rok szkolny 2008/2009 <<
>>Rok szkolny 2007/2008 <<
>>Rok szkolny 2006/2007 <<